Więźniowie będą budować fabryki


Zatrudnianie więźniów m.in. przy budowie mieszkań komunalnych, utworzenie funduszu ulg dla przedsiębiorców i budowę hal produkcyjnych, w których więźniowie będą pracować - zakłada rządowy program pracy więźniów, który przedstawił wiceszef MS Patryk Jaki.
Dzięki programowi, jak mówił wiceminister, "każdy Polak zapłaci za więźnia o 30 proc. mniej niż teraz, a zaoszczędzone środki będzie można przeznaczyć na inne cele - nowe miejsca pracy, innowacje, osoby niepełnosprawne czy hospitalizację". Wachlarz możliwości jest dowolny" - dodał.
"Co najistotniejsze z punktu widzenia polskiego państwa: więźniowie zaczną pracować. Jeżeli zaczną pracować, to po pierwsze - będzie społeczne poczucie sprawiedliwości, a po drugie - co wszyscy niezależnie od poglądów podkreślają - praca jest dla więźnia najlepszym elementem resocjalizacyjnym" - mówił Jaki.
Wiceminister wskazał, że planowane działania mają doprowadzić do skuteczniejszej resocjalizacji osadzonych. "Po wyjściu z zakładu karnego dalej duża część więźniów popełnia kolejne przestępstwa i do niego wraca" - argumentował. Ocenił, że powodem jest m.in. to, iż więźniowie podczas odbywania kary nie przechodzą skutecznych procesów resocjalizacyjnych. Potwierdzał to gen. Kitliński: resocjalizacja odbywa się przez pracę, przez zajęcia wychowawcze i przez terapię, ale praca jest najistotniejsza.

- 1
- 2
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.