PARTNERZY PORTALU


Fundacja Accor przekazała 41 tys. euro na pomoc samotnym matkom

  • Autor: Orbis
  • Dodano: 11 kwi 2011 13:03

Dzięki zaangażowaniu pracowników Orbis SA, Fundacja Accor przekazała 41 tys. euro Fundacji MaMa na projekt „Spółdzielnia MaM", pomagając 15 młodym, samotnym i bezrobotnym matkom w powrocie do życia społecznego i zawodowego.

Fundacja MaMa otrzymała od Fundacji Accor czek na 41 tysięcy euro. W spotkaniu inaugurującym projekt „Spółdzielnia MaM", które miało miejsce 5 kwietnia w hotelu Mercure Grand w Warszawie, uczestniczyli Sylwia Chutnik, prezeska Fundacji MaMa, Marie-Caroline Bizet, Delegat Generalny Fundacji Accor, oraz Laurent Picheral, Prezes Grupy Orbis.

Pracownicy Grupy Orbisu, zainicjowali projekt „Spółdzielnia MaM" oraz, po raz pierwszy w Polsce, zwrócili się do Fundacji Accor o pomoc w zakresie wsparcia technicznego i finansowego.

W Polsce, samotne matki mają ogromne trudności w znalezieniu pracy, a matki trwale bezrobotne mają trudność z powrotem na rynek pracy. Aby pomóc kobietom w odnalezieniu się na rynku pracy, Fundacja MaMa zaprosiła 15 samotnych i bezrobotnych matek do udziału w nowatorskim projekcie. Kobiety nauczą się wytwarzać nowoczesne rękodzieło o inspiracji ludowej, a następnie założą spółdzielnię socjalną, w ramach które będą sprzedawać wytworzone przez siebie produkty, uzyskując w ten sposób dochody. Będzie to pierwsza w Polsce spółdzielnia socjalna matek.

 


WSZYSTKIE KOMENTARZE (27)

  • m.l 2011-05-05 17:31:10
    jesem samotna matka prosze o pomoc financowa i na ciuchy bede bardzo za to dziekowac
  • gruszewska 2012-06-02 07:02:10
    Witam1to super co zrobiliscie bardzo chcialabym wziasc udzial w takim projekcje.Szkoda ze nie bylam w tej 15tce kobiet.Mam troje dzieci,w tym 20letnia corke z dwojka dzieci,zyjemy za 980zl.Nie moge podjac pracy ,poniewaz corka nie poradzila by sobie sama z dziecmi.Pozdrawiam Malgorzata
  • kobieta 2012 11 14 2012-11-14 17:16:58
    jestem samotno matko wychowuje pięcioro dzieci mąż zmarł na nowotwora prosze o pomoc gdyż mam renty rodzinnej 600zł mój dom jest mały z gliny prosze bardzo o pomoc finansowo
  • Janek Kaczmarek 2012-11-14 23:13:04
    Szkoda i przykro, ze w ten sposób się reklamują, żenada, brak klasy!
  • aneta 2013-01-04 06:07:12
    dzien dobry jestem samotna matka wych.3 dzieci w chwili obecnej nie pracuje prosze o wsparcie zywnosciowe lub inne niewystarcza z opsu na podstawy zwiazane z zyciem z góry dziekuje z całego serca num tel 788874422
  • Cierpliwa 2013-03-31 15:56:10
    Witam to przykre że w naszym kraju nie można liczyć na pomoc,owszem jest OPS ale to pomoc dorazna nie wystarczy na życie po opłaceniu rachunków,a jak ktoś ma małe dziecko niepełnosprawne,musi chodzic na rehabilitacje jezdzic do lekarzy i też nie ma żadnych świadczen bo sie nie należy to co zrobić?najlepiej komuś doradzić idz do opieki,pcpru a oni i tak odprawią z kwitkiem.Dobrze ze ktoś chociaz odpisze i sie odezwie bo tak to sobie można czekać na śmierć.Pozdrawiam walecznych i kochjących życie:)
  • pilnie potrzebuje pomocy 2013-05-08 10:16:25
    witam. jestem samotną matka, wychowuje dwie dziewczynki w wieku 4 i 5 lat. nie dawno zmarla mi mama i zostalam całkiem sama. od tej pory sobie nie daje rady. bardzo Was proszę o jaka kolwiek pomoc.o to mój numer 515-513-222
  • Marika 2013-08-21 17:29:11
    Witam wychowuję sama 2 letnią córkę. Mieszkam z mamą która jest niepełnosprawna i młodszą siostrą. Jest nam ciężko i nie starczy chwilami na niezbędne podstawowe rzeczy. Z dnia na dzień jest niestety coraz gorzej. Proszę o jakąkolwiek pomoc :) Pozdrawiam To mój nr 667 571 746
  • Mama sama 2013-09-13 11:15:53
    Witam,jestem mamą 5letniego chłopca,którego wychowuję sama.Niedawno wygrałam walkę z nowotworem ale wiązało się to z utratą pracy.Od 6miesiecy żyjemy z dzieckiem na skraju nędzy mimo niewielkich zasiłków z ops,nie daję już rady. Pomóżcie mi-marzę tylko o pracy. Mój numer 505 232 572
  • Auri 2013-09-25 15:10:38
    Wita i pomógł wam ktoś?