• BPI Real Estate Poland wybuduje zielony skwer przy inwestycji Czysta 4 we Wrocławiu.
  • Projekt Czysta 4, w ofercie którego są 183 mieszkania i apartamenty, powstaje zgodnie z  zasadami zrównoważonego rozwoju i w duchu koncepcji 15-minutowego miasta.
  • Inwestycja przewiduje liczne rozwiązania ekologiczne.
  • W ofercie inwestycji Czysta 4 znajdują się 183 mieszkania i apartamenty. 

Zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategii biznesowej BPI Real Estate Poland. Koncepcja miasta 15-minutowego, a także projektowanie miast przyszłości to inne ważne elementy misji dewelopera, który ma już pierwsze osiągnięcia w tym temacie.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka (działająca na trzech europejskich rynkach: w Belgii, Luksemburgu i Polsce) wykorzystała w swoich inwestycjach 17 795 ton materiałów z odzysku, rozpoczęła rewitalizację lokali o powierzchni 25 535 mkw. i wystąpiła o pozwolenie na budowę i/lub wybudowała łącznie 81 085 mkw. powierzchni bez użycia paliw kopalnych.

Inwestycja Czysta 4 powstaje w pobliżu Starego Miasta, na terenie dawnej galerii handlowej, z której część materiałów po rozbiórce  zostało nie tylko poddana recyklingowi, ale zostanie też ponownie wykorzystana w częściach wspólnych  (elementy kamiennej elewacji) nowego budynku.

Inwestycja przewiduje liczne rozwiązania ekologiczne jak m.in. panele fotowoltaiczne, duża ilości miejsc dla rowerów, system nawadniania oparty o wodę deszczową, budki lęgowe dla ptaków, czy zachowanie większości rosnących na terenie inwestycji drzew. Co więcej, na dzierżawionym obecnie terenie obok inwestycji w obrębie ulic Kościuszki, Czysta, Podwale i Kołłątaja, który służy za zaplecze budowy, BPI Real Poland postanowiło stworzyć zielony skwer. Deweloper właśnie złożył wniosek do Urzędu Miasta o decyzję o warunkach zabudowy dla skweru, na którym chce posadzić zróżnicowaną zieleń.

W przypadku projektu Czysta 4 poza wspomnianym skwerem i wewnętrznym dziedzińcem powstanie również ”ogród na dachu” ze strefą do odpoczynku dla mieszkańców. Firma pomyślała również o nowych formach pracy, które sprzyjają ograniczaniu emisji spalin – oprócz samej centralnej lokalizacji, czy udogodnień dla rowerów, w budynku przewidziano przestrzeń do wspólnej pracy  dla osób pracujących zdalnie.

W ofercie inwestycji Czysta 4 znajdują się 183 mieszkania i apartamenty o powierzchni od ponad 25 mkw. do ponad 87 mkw. i strukturze pokoi od 1 do 4 z przynależnymi ogródkami, balkonami lub tarasami. Każde z mieszkań wyposażone będzie w system typu smart home. Na kondygnacji podziemnej oprócz hali garażowej z 93 miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie.

Aktualnie na placu budowy przy Czystej 4 prowadzone są wykopy oraz prace przygotowawcze do wykonania płyty fundamentowej, która ma być gotowa do końca grudnia.

Ceny mieszkań i apartamentów w inwestycji Czysta 4 w ofercie BPI Real Estate Poland wynoszą średnio ok. 18 700 zł za mkw.

Projekt jest w całości finansowany ze środków własnych dewelopera. Generalnym wykonawcą inwestycji jest CFE Polska, firma należąca do tej samej belgijskiej grupy kapitałowej CFE co BPI Real Estate Poland.

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na II kwartał 2024

Szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl