• Cavatina Group powołała spółkę, która zajmie się budową i obsługą portfolio projektów PRS zlokalizowanych w największych miastach Polski.
  • Nowa spółka Cavare wybuduje 10 tysięcy mieszkań na wynajem.
  • Spółka zabezpieczyła grunty pod zabudowę inwestycji.
  • Ze startem pierwszych projektów będzie gotowa na początku 2024 roku.
  • W ramach grupy Cavatina działają także spółki Cavatina Holding (biura), Resi Capital S.A. skupiająca się na sektorze mieszkaniowym, a także CTank - podmiot odpowiedzialny za akwizycję gruntów.

Cavare to nowa spółka w 100 proc. należąca do Cavatina Group, który w przeciągu 5 lat planuje zbudować i udostępnić do długoterminowego najmu do 10 tys. mieszkań w wielu miastach Polski.

- Na przestrzeni ostatnich dwóch lat spółka Resi Capital mocno wyspecjalizowała się w budowie i sprzedaży mieszkań z segmentów: premium i popularnego. Proponowane przez nią projekty w Katowicach, Wrocławiu i Łodzi cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców. Jednak w Cavatina Group nie rezygnujemy z rozwoju portfolio obiektów PRS dostępnych w ramach naszej nowoczesnej platformy. Cavare już na starcie ma zabezpieczone grunty i projekty w segmencie mieszkań na wynajem w największych miastach w Polsce - mówi Daniel Draga, prezes zarządu Cavatina Group.

Na czele Cavare stanie Bartłomiej Wentlandt, w roli prezesa zarządu, oraz Anna Łagowska-Cioch, jako wiceprezes.

Polski, wciąż młody rynek najmu instytucjonalnego ma duży potencjał wzrostu, o czym świadczy chociażby wysoki poziom obłożenia już funkcjonujących projektów. Ma na to wpływ zarówno zmiana stylu życia kolejnych pokoleń, jak i sytuacja makroekonomiczna. Ze startem pierwszych projektów chcemy być gotowi na początku 2024 roku - mówi Bartłomiej Wentlandt.

Jednocześnie władze Cavatina Group postanowiły o wydzieleniu do osobnej spółki kompetencji związanych z procesem akwizycji gruntów, analizy ich chłonności, projektowania i formalności potrzebnych do uruchomienia prac budowlanych. CTank będzie działał na zlecenie zarówno spółek z grupy, jak i potencjalnie świadczył usługi podmiotom zewnętrznym.

Condohotele w całej Polsce. Zobacz najnowsze inwestycje