Realizowany przez White Star Real Estate i Tristan Capital Partners projekt EC Powiśle obejmuje rewitalizację zabytkowej elektrowni, utworzenie trzech nowych budynków biurowych klasy A, luksusowych apartamentów i butikowego hotelu o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

Elektrownia Powiśle, usytuowana jest w pobliżu biznesowego centrum Warszawy, oraz drugiej linii metra, co czyni z niej jeden z najlepiej skomunikowanych punktów w mieście. Projekt znajduje się dwie stacje metra od centrum miasta, w najbardziej zielonej części Śródmieścia. Deweloper zapewnia, że rewitalizacja historycznego obiektu będzie jedną z najbardziej innowacyjnych w Europie. W samym sercu Powiśla powstanie kolejna turystyczna destynacja stolicy.

– Oprócz budynków, stworzymy trzy piazze – miejsca gdzie regularnie odbywać się będą koncerty, pokazy artystyczne, animacje i wystawy. Wierzę, że wkrótce stanie się najlepszym miejscem do spędzania wolnego czasu i nowym, rekreacyjnym sercem Warszawy - mówi Brian Patterson, właściciel i managing director White Star Real Estate.

Z inwestowania w rewitalizację zabytkowej elektrowni cieszy się Karol Bartos, dyrektor zarządzający Tristan Capital Partners. - Elektrownia Powiśle będzie wyjątkowym miejscem, odpowiadającym wymaganiom, przed którymi w przyszłości stanie handel i rekreacja – powiedział.

Za projekt architektoniczny odpowiada Zespół architektów w APA Wojciechowski, wspierany przez studio Belotto Design.

Niegdysiejsza elektrownia, przy Leszczyńskiej, Zajęczej i Wybrzeżu Kościuszkowskim była jedną z najbardziej innowacyjnych elektrowni w Europie, dostarczającą energię dla całej Warszawy. Fabryka została zamknięta w 2011 r. Nowa elektrownia powróci już w 2018 roku. Pierwsi najemcy, do pierwszego budynku biurowego przeprowadzą się już w pierwszym kwartale następnego roku. Otwarcie przestrzeni kulinarno-handlowej przewidziane jest na przełom 2018/2019 roku.

 

Condohotele w całej Polsce. Zobacz najnowsze inwestycje