• W Gdańsku, przy ul. Malczewskiego, powstał mural inspirowany przeszłością dzielnicy Siedlce.
  • Malowidło zostało wykonane w stylistyce starych gdańskich pocztówek
    i przedstawia obiekty nawiązujące do historii okolicy, jak młyn czy winnica.
  • Za inicjatywę odpowiada trójmiejski deweloper Allcon.
  • Autorem muralu jest Marcin Budziński ze studia Wakeuptime.
  • Dzieło zostało pokryte powłoką antysmogową.

Siedlce to atrakcyjna dzielnica Gdańsk, nie tylko ze względu na bliskość Śródmieścia, ale też niezwykle bogatą historię, której ślady można spotkać do dziś. Sąsiedztwo dzisiejszego Śródmieścia sprzyjało rozwojowi tych terenów i powiększaniu majątków mieszkańców.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu były położone na wzgórzach winnice. Siedlce słynęły również z pięknych sadów oraz rozległych ogrodów, w których uprawiano warzywa i owoce, ale też oddawano się chwilom relaksu. Życie towarzyskie gdańszczan kwitło w restauracjach i kawiarniach, jakich nie brakowało w tej zielonej okolicy. Dużą popularnością cieszyły się również młyny, z których pierwszy powstał w XV wieku. Wszystkie te elementy zobaczymy na przygotowywanym na zlecenie Allcon muralu.

- Chcieliśmy upiększyć przestrzeń dzielnicy, ale również zaprosić mieszkańców w podróż po kartach historii Siedlec – mówi Anna Maj, kierownik marketingu Allcon. - Mural został wykonany w stylistyce tradycyjnych gdańskich pocztówek i nawiązuje do niezwykle ciekawej przeszłości tej okolicy.

Projekt muralu przedstawia drzewo, symbol długowieczności. W jego koronie znajdują się wcześniej wspomniany sad, młyn oraz winnica.

Autorem projektu jest Marcin Budziński ze studia Wakeuptime, znanego z m.in. murali przedstawiających legendarną oruńską pralnie czy też Opactwo Oliwskie.

Warto wspomnieć, że właśnie na gdańskich Siedlcach znajdują się dwie inwestycje Allcon - Kamienice Malczewskiego oraz dopiero ukończone Młyny Gdańskie, których projekt jest zainspirowany bogatą historią gdańskich Siedlec.

Condohotele w całej Polsce. Zobacz najnowsze inwestycje