• Michał Sapota, właściciel HREIT, będzie prelegentem sesji "#Mieszkaniówka pod presją" podczas Property Forum 2023.
  • Na Property Forum właściciele i szefowie największych firm z branży nieruchomości obecnych w Polsce i funduszy inwestycyjnych spotkają się, by dyskutować o najważniejszych kierunkach zmian w sektorze biurowców, magazynów, centrów handlowych, hoteli, mieszkań i PRS.
  • 13. edycja Property Forum odbędzie się w dniach 18-19 września w Hotelu Sheraton Grand Warsaw.

- Choć brzmi to paradoksalnie, w warunkach wysokiej inflacji nie ma nic lepszego niż dług - uważa Michał Sapota.

Mieszkanie kupione dziś za pół miliona, za dziesięć lat będzie można sprzedać za milion. Polacy zresztą doskonale o tym wiedzą - mówi Michał Sapota.

Michał Sapota, właściciel HREIT, będzie prelegentem sesji
Michał Sapota, właściciel HREIT, będzie prelegentem sesji

Zarejestruj się na PROPERTY FORUM 2023

Jak podkreśla, chęć do inwestowania w nieruchomości nie tylko nie słabnie, ale wyraźne przybrała na sile – i to nie tylko w związku z Bezpiecznym Kredytem 2 proc., którego wpływ na dynamikę procesów w mieszkaniówce jest - jego zdaniem - mocno przeceniany.

Zdecydowanie większą rolę w rozwoju budownictwa mieszkaniowego w Polsce odegrają czynniki o charakterze systemowym - uważa Michał Sapota.

- Mamy coraz zamożniejsze społeczeństwo, a poprawa warunków mieszkaniowych jest jedną z podstawowych decyzji, jaką podejmują osoby dysponujące gotówką lub zdolnością kredytową - wyjaśnia.

Mieszkania na wynajem ważną częścią rynku

Michał Sapota zwraca również uwagę na rozwój sektora mieszkań na wynajem jako pozytywnego i bardzo potrzebnego segmentu rynku mieszkaniowego. 

Mieszkania na wynajem w żaden sposób nie konkurują z rynkiem mieszkań na sprzedaż, ale stanowią jego naturalne uzupełnienie, trafiając do innego rodzaju odbiorcy - tłumaczy.

- Zakupione pod wynajem mieszkanie pracuje samo na siebie i po kilku czy kilkunastu latach możemy podjąć decyzję, czy je sprzedać, nadal wynajmować, zacząć użytkować czy przekazać dzieciom - mówi.

O kondycji polskiego rynku mieszkaniowego będziemy rozmawiać w gronie ekspertów  na Property Forum.  ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ.

Szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl