• J. W. Construction uruchomiła sprzedaż inwestycji ECOBerensona.
  • Kameralne osiedle powstaje w Warszawie.
  • Łącznie powstanie w nich 267 mieszkań znajdujących się w dziewięciu trzy- i czteropiętrowych budynkach.
  • Budynki realizowane są w technologii drewnianego budownictwa modułowego.

Po drewniane budownictwo modułowe w inwestycjach mieszkaniowych z powodzeniem sięgają Niemcy czy Skandynawowie. Niemieckie ministerstwo budownictwa upatruje w technologiach szkieletowych, z uwagi na szybkość, sprawność i dokładność realizacji inwestycji, recepty na rozwiązanie problemu niedoboru mieszkań. Z kolei Szwedzi ogłosili jakiś czas temu, że stworzą największe na świecie osiedle z drewna - Stockholm Wood City.

Liczne zalety drewna doceniają coraz bardziej także deweloperzy w Polsce. Technologie szkieletowe są już z powodzeniem wykorzystywane w budowie domów jednorodzinnych. O krok dalej idzie J.W. Construction, które tworzy Osiedle ECOBerensona - kolejną już inwestycję mieszkaniową, bazującą na prefabrykatach z drewna.

Ekoinwestycja na Białołęce

Pod koniec lipca do sprzedaży trafiły mieszkania w pierwszej inwestycji mieszkaniowej - Naturalnie Aluzyjna - realizowanej przez J.W. Construction na warszawskiej Białołęce. To, że Osiedle ECOBerensona powstanie także w tej samej dzielnicy nie jest przypadkiem.

- Białołęka jest jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Stolicy. Mieszkańcy cenią ją z uwagi na nowoczesną zabudowę, bogatą infrastrukturę handlowo-usługową i coraz lepszą komunikację z innymi częściami miasta. Dużą część Białołęki zajmują tereny zielone: parki, rezerwaty, lasy oraz skwery. Nasze ekologiczne, kameralne inwestycje doskonale wpisują się w to zielone otoczenie - komentuje Małgorzata Ostrowska, dyrektorka pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction.

 

Samo Osiedle ECOBerensona położone jest na terenie tzw. “Zielonej Białołęki”. W pobliżu inwestycji znajdują się szkoły i przedszkola, a także liczne sklepy czy punkty usługowe. Kilka minut jazdy samochodem wystarczy, by dostać się do centrów handlowych.

ECOBerensona będzie osiedlem bezpiecznym

Trzykondygnacyjne budynki powstają w technologii modułowej drewnianej, przyjaznej dla środowiska i dla mieszkańców. Budowa osiedla została podzielona na dwa etapy. Łącznie powstanie w nich 267 mieszkań znajdujących się w dziewięciu trzy- i czteropiętrowych budynkach. W sprzedaży jest już obecnie dostępny pierwszy etap inwestycji: cztery budynki ze 132 mieszkaniami o metrażach od 25,28 do 67,10 m kw. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 135 stanowisk postojowych, 82 w garażu i 53 naziemne.

Przyjazne dla środowiska i portfela

Zastosowana przy budowie mieszkań technologia szkieletowa oraz naturalne materiały sprawiają, że budynki są przyjazne środowisku i praktycznie bezemisyjne. Dodatkowo we wnętrzach panuje korzystny mikroklimat.

- Zastosowane ekorozwiązania charakteryzują się nieporównywalnie większą efektywnością energetyczną w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. Pompy ciepła, instalacja fotowoltaiczna, ogrzewanie podłogowe to udogodnienia, dzięki którym mieszkańcy Osiedla ECOBerensona sporo zaoszczędzą na rachunkach za ogrzewanie, ciepłą wodę czy oświetlenie - dodaje Małgorzata Ostrowska.

“Drewniane” portfolio J.W. Construction

Deweloper ma w swoim portfolio już 3 inwestycje realizowane w technologiach drewnianych. Poza warszawską Białołęką, J.W. Construction prowadzi także sprzedaż kolejnego etapu osiedla domów jednorodzinnych Villa Campina w Ożarowie Mazowieckim. To pierwsze, pokazowe osiedle JWC realizowane w drewnie i “wyposażone” w efektywne energetycznie rozwiązania. Co ciekawe, klienci mogą nabywać domy w tej inwestycji na raty - bez pośrednictwa banku i bez konieczności wkładu własnego. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość oddania w rozliczenie, przy zakupie wymarzonego domu, swojej dotychczasowej nieruchomości. Villa Campina stanowi więc warty uwagi zakup zwłaszcza dla osób, których nie obejmuje program bezpiecznego kredytu 2 proc. i które są już na “kolejnym etapie” poszukiwania wymarzonego miejsca zamieszkania. JWC zapowiada także uruchomienie sprzedaży w swojej pierwszej inwestycji w Małopolsce, także realizowanej w technologii szkieletowej. Mowa o “Apartamentach na Wzgórzach” zlokalizowanych w podkrakowskich Zawadach.

Szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl