W raporcie analizowano m.in. ceny luksusowych nieruchomości w najpopularniejszych turystycznych destynacjach w Polsce. Nadmorskie kurorty należą do najczęściej odwiedzanych wypoczynkowych miejscowości w kraju, co tworzy dobre warunki do rozwoju rynku nieruchomości luksusowych.

Z analiz przygotowanych przez EY wynika, że najwięcej, bo o 113 procent w ciągu 4 ostatnich lat urosły ceny w Juracie i Jastarni. W Świnoujściu wzrost ten wyniósł 64 procent, we Władysławowie – 53 procent a w Kołobrzegu – 30 procent.

Najwyższe ceny osiągają apartamenty zlokalizowane właśnie w Juracie i Jastarni z zakresem od 20 000 do 30 000 zł/mkw. W Kołobrzegu i Świnoujściu ceny kształtują się między 16 000 a 20 000 tyś. zł. Natomiast Władysławowo charakteryzuje się większym potencjałem rozwoju, ze względu na wyższą podaż terenów inwestycyjnych. Bardzo dobrym przykładem tworzącego się tam rynku nieruchomości premium jest hotel Gwiazda Morza, w którym za prywatny apartament trzeba zapłacić od 1,1 mln zł do ponad 2 mln zł.

W przypadku kurortów górskich dominuje Zakopane. Segment premium rozwija się również w Krynicy-Zdrój, Wiśle, Szczyrku i Karpaczu. Ceny w Zakopanem wahają się między 10 000 a 30 000 zł, przy czym ich średnia to 15 000 zł za mkw. W pozostałych kurortach ceny dochodzą do 20 000 zł za mkw. 

Szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl