• PZFD zrzesza ponad 300 firm deweloperskich z całego kraju, reprezentując cały przekrój rynku - zarówno małe firmy rodzinne, jak i międzynarodowe korporacje, obejmując rynek mieszkaniowy i komercyjny.
  • Oddział Śląski to już siódmy oddział PZFD, po Łodzi (otwarcie w 2021), Krakowie (2019), Poznaniu (2017), Trójmieście (2017), Warszawie (2012) i Wrocławiu (2011).
  • Polski Związek Firm Deweloperskich jest największą i najbardziej wpływową organizacją branży deweloperskiej, która od 2002 roku reprezentuje interesy firm deweloperskich w Polsce i Unii Europejskiej.

Zarząd Oddziału Śląskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich, fot. PZFD
Zarząd Oddziału Śląskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich, fot. PZFD

- Rynek nieruchomości w Polsce stoi dzisiaj przed ogromnym wyzwaniem, dlatego cieszę się, że kolejny region dostrzega potrzebę integracji i współpracy branży. Śląsk bez wątpienia jest w dobrych rękach. Nie mam wątpliwości, że nowo powstały Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz wybrany zarząd zrobi wszystko, aby dokładnie określić potrzeby lokalnego rynku nieruchomości i na nie odpowiedzieć. Jako branża wykonaliśmy ważny krok, bo integracja biznesu jest dużym przedsięwzięciem - mówi Grzegorz Kiełpsz, prezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Grzegorz Kiełpsz, prezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
Grzegorz Kiełpsz, prezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Kolejnym krokiem będzie nawiązanie współpracy z samorządem, ponieważ tylko w taki sposób możemy skutecznie działać w regionie i realizować misję czynienia Śląska nowoczesnym i przyjaznym do życia miejscem. I wierzę, że ta współpraca przyniesie w niedługim czasie widoczne efekty - dodaje Grzegorz Kiełpsz.

W skład zarządu Oddziału Śląskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich weszli:

  • Maciej Wójcik, TDJ Estate (prezes zarządu);
  • Tomasz Poloczek, Xanakis Development;
  • Tomasz May, Home Construction & Design;
  • Jacek Piwkowski, Millenium Inwestycje;
  • Jakub Ziętara, Nowa Częstochowa;
  • Adrian Potoczek, Ateli Management;
  • Tomasz Delowski, Tętnowski Development.

Nowy oddział zjednoczy branżę deweloperską na Śląsku

- Śląsk może pochwalić się nowo powstałym Oddziałem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, któremu mam zaszczyt przewodniczyć. Sformalizowanie naszej działalności w ramach związku wynika z konieczności zjednoczenia sektora deweloperskiego po to, aby skutecznie odpowiadać na aktualne potrzeby, a wśród nich niekwestionowanym priorytetem jest konieczność zasypania luki mieszkaniowej - mówi Maciej Wójcik, prezes Oddziału Śląskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Jednocząc branżę, wykonaliśmy pierwszy, istotny krok, bo w obliczu bieżących wyzwań nie ma miejsca na rozproszone ruchy. Wyzwanie, któremu musimy sprostać wymaga zintegrowanych działań i współpracy biznesu oraz samorządu. Wierzę, że wspólnie będziemy w stanie zdiagnozować przyczyny obecnego stanu rzeczy, aby następnie móc precyzyjnie określić skuteczne sposoby na uwolnienie potencjału branży i tym samym dostarczyć potrzebną liczbę mieszkań - przekonuje Maciej Wójcik.

Prezesem zarządu Oddziału Śląskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich został Maciej Wójcik z TDJ Estate.
Prezesem zarządu Oddziału Śląskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich został Maciej Wójcik z TDJ Estate.

- Mam ogromne przekonanie, że Śląsk będzie w tym zakresie liderem i że na bazie lokalnych potrzeb podejmiemy współpracę z decydentami na szczeblu krajowym - dodaje.

Jak przekonuje Maciej Wójcik, tylko współdziałanie może przynieść oczekiwane efekty. - Dlatego już teraz zapraszam do współpracy każdego, kto razem z nami chce budować przyjazny Śląsk i nowoczesną Polskę - mówi.

Condohotele w całej Polsce. Zobacz najnowsze inwestycje