• Sadyba Spot to inwestycja powstająca na Mokotowie, u zbiegu ulic Powsińskiej i św. Bonifacego.
  • Budowa inwestycji zlokalizowanej na warszawskiej Sadybie w dzielnicy Mokotów już się rozpoczęła.
  • Projekt zostanie oddany do użytkowania w I połowie 2025 roku.  

Projekt budynku Unidevelopment zakłada budowę 111 mieszkań o powierzchni od 34 mkw. do 116 mkw. Do części lokali na ostatnim piętrze przynależeć będą tarasy, a do pozostałych balkony i loggie.

W ramach inwestycji powstanie również 118 miejsc postojowych w dwupoziomowym garażu podziemnym oraz 10 miejsc naziemnych. Na parterze budynku, od strony ul. Powsińskiej oraz św. Bonifacego, znajdzie się 8 lokali usługowych.

Budynek w spójny sposób uzupełni okoliczną zabudowę dzięki nowoczesnej bryle i wykończeniu elewacji. Połączy ona jasne powierzchnie z ciemniejszymi elementami nawiązującymi do charakterystycznego budynku znajdującego się po drugiej stronie ul. św. Bonifacego. Pod kątem architektonicznym, inwestycję będą wyróżniały również dwie przeszklone windy z widokiem na panoramę miasta.

Certyfikat potwierdzeniem zrównoważonej inwestycji

Budynek Sadyba Spot został zaprojektowany tak, aby spełnić kryteria certyfikatu BREEAM, który jest najstarszym uznanym na świecie systemem oceny procesu projektowego oraz budynków pod względem oddziaływania na środowisko.

Jako deweloper mamy swój udział w kształtowaniu nowoczesnej przestrzeni miejskiej i realizujemy ten cel w przemyślany sposób. Certyfikat BREEAM będzie dla naszych klientów potwierdzeniem, że Sadyba Spot to ekologiczna i prawdziwie zrównoważona inwestycja. Budynek powstanie według ściśle określonych zasad obowiązujących od etapu projektowania aż po ukończenie inwestycji, dzięki czemu będzie przyjazny dla mieszkańców i otoczenia – mówi Ewa Przeździecka, Wiceprezes Zarządu Unidevelopment.

Decyzja o zastosowaniu certyfikacji środowiskowej dla inwestycji Unidevelopment SA, jest elementem realizacji strategii ESG całej grupy kapitałowej Unibep SA, której spółka jest częścią. Certyfikacja budynków jest potwierdzeniem, że projekty dewelopera powstają zgodnie ze standardami pozwalającymi chronić środowisko oraz zapewniają użytkownikom zdrowe i komfortowe warunki do życia.

Zrównoważony, czyli ekologiczny i bezpieczny

Ekologia jest istotnym aspektem projektu Sadyba Spot. W przypadku tej inwestycji troska o środowisko oznacza w praktyce m.in. to, że zostaną w niej wykorzystane certyfikowane materiały ze sprawdzonych źródeł i wdrożony zostanie szereg rozwiązań przekładających się na efektywność energetyczną oraz oszczędność wody. Jednym z ekologicznych elementów będą panele fotowoltaiczne zainstalowane na dachu budynku.

 

Na etapie budowy kontrolowane będą takie elementy, jak zarządzanie odpadami, zużycie surowców i transport. Certyfikacja da pewność, że budynek będzie stwarzał przyszłym mieszkańcom zdrowe i bezpieczne warunki do życia – m.in. dzięki ocenie systemów wentylacji. Projekt Sadyba Spot pozostanie pod kontrolą niezależnych ekspertów od momentu projektowania, aż po zakończenie inwestycji.

Budowa inwestycji Sadyba Spot już się rozpoczęła i zakończy się w I połowie 2025 roku. Za przygotowanie projektu odpowiada pracownia architektoniczna Latergrupa. Generalnym wykonawcą jest Unibep SA.

Ceny mieszkań w inwestycji Sadyba Spot rozpoczynają się od: 16 600 zł mkw. brutto.

Condohotele w całej Polsce. Zobacz najnowsze inwestycje