• Budynek "Szkieletor" ma zostać rozebrany.
  • W kwietniu ubiegłego roku Dom Development kupił niedokończony biurowiec EuRoPol Gaz-u przy ulicy Literackiej na Bielanach.
  • W planach ma wybudowanie dwóch budynków wraz z parkingami, a przede wszystkim zburzenie „szkieletora”.

Podjęto decyzję, że warszawski "Szkieletor", czyli budynek EuRoPol Gaz-u przestanie istnieć. Stołeczny Ratusz udzielił pozwolenia na rozbiórkę budowli. Jej właścicielem od 2021 roku jest Dom Development, który zapowiada w tym miejscu budowę bloków mieszkalnych wraz z miejscem do parkowania samochodów.

Jak podaje money.pl, proces przebudowy nieruchomości może rozpocząć się dopiero teraz, ponieważ ratusz wcześniej odmawiał wydania pozwolenia na budowę z uwagi na liczne uchybienia projektowe. Zgoda jednak już jest - prace mogą ruszyć, budynek zostanie rozebrany.

Ze względu na uchybienia projektowe w kwietniu prezydent Warszawy odmówił pozwolenia na realizację planowanej inwestycji.

Przypomnijmy, że budowa siedziby spółki gazowej ruszyła w 2000 roku i skończyła się nagle dwa lata później. Stąd surowy stan budynku. Przez wiele lat nie było pomysłu, co zrobić z betonowym klockiem. Właściciel po jakimś czasie postanowił go sprzedać, jednak nie znalazł się kupiec zdolny wyłożyć proponowane pieniądze. Pomysł przekazania miastu również nie doszedł do skutku, bo koszty podatku od darowizny i remontu były za wysokie.

Wreszcie w marcu ubiegłego roku znalazła się firma - Dom Development, która podpisała umowę przedwstępną kupna biurowca i działki. Deweloper musiał jeszcze poczekać na decyzję ratusza, gdyż prawo pierwokupu miało miasto, które zrezygnowało z zakupu budynku. W kwietniu deweloper stał się właścicielem działki i niedokończonego biurowca.

Nie wiemy jeszcze, kiedy ruszą zapowiadane działania. Firma Dom Development w rozmowie z serwisem wyjaśniła, że aktualnie trwają prace projektowe, za wcześnie jest więc, aby podawać dokładniejsze informacje na ten temat. 

Condohotele w całej Polsce. Zobacz najnowsze inwestycje