• W Rzeszowie powstają wieżowce mieszkalne.  Jeden z nich będzie miał ponad 160 m wysokości.
  • W ramach projektu Olszynki Park powstanie 292 apartamenty.
  • Inwestorem projektu jest Apklan.
  • Budowa inwestycji miała zakończyć się w IV kw. 2023 roku, ale według dewelopera obecnie należy się spodziewać przesunięcia terminu na koniec marca 2024 roku.

Wieżowce mieszkalne, w Polsce nie są tak powszechne jak w niektórych innych krajach, takich jak Stany Zjednoczone czy Chiny. Niemniej jednak, wraz z rozwojem miast i wzrostem zapotrzebowania na nowe mieszkania, powstaje ich w naszym kraju coraz więcej. 

Wieżowiec Olszynki Park w Rzeszowie. fot. olszynkipark.pl
Wieżowiec Olszynki Park w Rzeszowie. fot. olszynkipark.pl

Najwyższe budynki mieszkalne w Polsce zlokalizowane są w Warszawie. Na podium plasuje się Złota 44  licząca 192 metrów wysokości oraz Cosmopolitan liczący 44 piętra i 160 metrów wysokości. Kolejną inwestycją wyróżniającą się pod tym kątem jest Sky Tower we Wrocławiu, która ma 212 metrów wysokości i 51 pięter.

Teraz Rzeszów zyska swój własny drapacz chmur. W mieście powstaje inwestycja Olszynki Park, który ma stać się docelowo jego wizytówką. Olszynki Park zlokalizowany jest przy ulicy Kilara ,naprzeciwko Filharmonii Podkarpackiej.

Jeden z budynków ma liczyć aż 161 metrów wysokości. To najwyższy budynek mieszkalny na Podkarpaciu i trzeci w Polsce.

Inwestycja obejmuje dwa budynki. N to budynek niższy, liczący 18-pięter oraz 78 metrów wysokości. Góruje nad nim 36 piętrowy budynek W , którego wysokość osiągnie aż 161 metrów. Łącznie w obu budynkach powstanie 292  apartamentów - w tym kilkadziesiąt mniejszych o pow. 40 mkw. Większe mieszkania znajdą się w górnych kondygnacjach. Największe apartamenty będą miały powierzchnię nawet 300 mkw.

W najniższych kondygnacjach budynku znajdą się obiekty handlowe i usługowe. Powstanie siłownia, basen, strefa SPA, sklepy oraz restauracje. Dla wszystkich dostępny będzie wielopoziomowy parking podziemny, a przestrzeń na przedpolu budynków stworzy plac otwarty dla wszystkich mieszkańców.

Inwestycja Apklan ma być gotowa na wiosnę 2024 roku. Prace ruszyły w 2019 roku.

Apklan to deweloper specjalizujący się w budowie budynków mieszkalnych na terenie województwa Podkarpackiego. Na rynku działa od 1991 roku. W tym czasie powstały 32 inwestycje, i 1 350 lokali mieszkalnych. Obecnie firma realizuje kilka inwestycji deweloperskich na terenie Rzeszowa - do końca 2023 roku powstanie tam ponad 1 400 mieszkań.

Inwestycja Olszynki Park w Rzeszowie. fot. olszynkipark.pl
Inwestycja Olszynki Park w Rzeszowie. fot. olszynkipark.pl

Condohotele w całej Polsce. Zobacz najnowsze inwestycje