• Dwucyfrowa inflacja, podwyżki stóp procentowych, wzrost kosztów materiałów budowlanych i robocizny, rosnące ceny energii… To wszystko nie pozostaje bez wpływu na decyzje inwestorów i deweloperów na rynku nieruchomości.
  • Panuje niepewność wśród inwestorów, przyjmujących strategię wait-and-see.
  • Na rynek nieruchomości biurowych dodatkowo wpływa upowszechnienie pracy zdalnej.
  • Sytuacja rynkowa nie zatrzymuje dewelopera Cavatina Holding w realizacji planów inwestycyjnych na rynku nieruchomości.
  • Sebastian Suchodolski, Cavatina Holding: Chcemy umacniać pozycję na rynku, realizować kolejne fazy już istniejących obiektów, ale też rozpoczynać nowe inwestycje.

- Wszyscy uczestnicy rynku analizują poczynania najemców, biorą pod uwagę sytuację gospodarczą  i dopiero na tej podstawie podejmują decyzje dotyczące kolejnych inwestycji i tempa realizowania projektów - mówi Sebastian Suchodolski.

Dodatkowo na rynek nieruchomości biurowych wpływa upowszechnienie pracy zdalnej. - Praca zdalna zmieniła obraz rynku biurowego - podkreśla Sebastian Suchodolski. - Deweloperzy bacznie śledzą trendy w sektorze biurowym oraz w firmach i odpowiadają na potrzeby pracowników. Dlatego biura wyglądają dziś zupełnie inaczej - wyjaśnia.

Jak inwestycje realizowane przez Cavatina Holding odpowiadają na te trendy? - Wszystkie projekty z portfolio Cavatina Holding są wielofunkcyjne. Składają się z części biurowej, a także innych elementów, jak budynki mieszkalne, PRS-y czy usługi. Są chętnie wybierane przez najemców - zaznacza Sebastian Suchodolski.

Na co stawia dziś deweloper? - Chcemy umacniać naszą pozycję na rynku, realizować kolejne fazy już istniejących obiektów, ale również rozpoczynać nowe inwestycje, jak choćby Grundmanna Office Park w Katowicach - podsumowuje Sebastian Suchodolski.

 Grundmanna Office Park w Katowicach, fot. mat. pras.
Grundmanna Office Park w Katowicach, fot. mat. pras.