• Grafikę w parku przemysłowym Accolade zrealizowali Jakub Bitka i Łukasz Chwałek.
  • To uznani twórcy monumentalnych dzieł dekoracyjnych malarstwa ściennego.
  • Artyści są również autorami poprzednich dwóch projektów muralowych.
  • Murale te są na zbiornikach wodnych w Zielonej Górze i Mińsku Mazowieckim.

To już czwarty mural, zdobiący przestrzenie przemysłowe w Polsce. Znajduje się na zbiorniku wodnym i jest dobrze widoczny z ulicy.

Koncepcja wizualna inspirowana jest rzeką Wartą. Przepływa przez Gorzów Wielkopolski i jest doskonale rozpoznawalnym elementem lokalnego krajobrazu. Nasz projekt wykorzystuje obraz rzeki jako odwiecznego środka transportu i dystrybucji, a tym samym metaforycznie odnosi się do działalności firm wynajmujących powierzchnie na terenie parku tłumaczył Jakub Bitka.

Dzieło podkreśla ekologiczny związek między ludźmi i ich otoczeniem.

Wprowadzanie sztuki do przestrzeni przemysłowych jest misją programu Accolade Industrial Art i elementem strategii ESG Grupy. 

Widok falującej rzeki odzwierciedla współczesny pejzaż miejski położonego nad Wartą Gorzowa. A bardziej futurystyczna wizja miasta, którą wyobraża sobie dziecko, płynnie się z nim łączy. Wprowadza to element rzeczywistości psychologicznej dziecka. Mural będzie stanowił dla pracowników parku przemysłowego zaproszenie do relaksu i kontemplacji - dodaje Łukasz Chwałek.

Accolade obserwuje, jak dzieła sztuki malarstwa ściennego stają się ulubionym elementem wizualnym w przestrzeniach przemysłowych.

Przyciągają wzrok najemców otrzymaliśmy wiele pozytywnych słów na ten temat. Cieszymy się, że realizujemy strategię ESG w tak namacalny sposób. Murale naprawdę pozytywnie wpływają na krajobraz wyjaśnia Małgorzata Więcko, Dyrektor Asset Management w Accolade Poland.

W ramach Accolade Industrial Art, firma prowadzi również akcje edukacyjne dla młodzieży w miastach, w których działa.

Tym razem uczniom z liceum plastycznego w Gorzowie Wielkopolskim pokazaliśmy, jak malować mural  - wyjaśnia Małgorzata Więcko, Dyrektor Asset Management w Accolade Poland.

Accolade Industrial Art: Białystok, Zielona Góra i Mińsk

Accolade po raz kolejny zaprosiło do stworzenia muralu dwóch uznanych artystów - Jakuba Bitkę i Łukasza Chwałka, bo misją realizowanego projektu jest konsekwentne wprowadzanie sztuki do przestrzeni przemysłowych.

Postać dziewczynki, która puszcza na wodzie tradycyjne papierowe łódki, przywołuje na myśl niewinność i entuzjazm, z jakimi człowiek pierwotnie obcował z naturą. W ten sposób mural pokazuje ekologiczny związek między nami a naszym otoczeniem. Wizerunek dziecka i miasta, ma taką samą korelację jaka istnieje pomiędzy ideą a jej realizacją, jednostką a społeczeństwem, naszą teraźniejszością a przyszłością - tłumaczył Jakub Bitka.

 

Pierwszym projektem pod patronatem projektu Accolade Industrial Art był mural na ścianie parku przemysłowego w Białymstoku.

Potem pojawiły się murale w Zielonej Górze i w Mińsku Mazowieckim.

 W Gorzowie z roku na rok przybywa murali.

Stanowią formę ożywienia i uatrakcyjnienia miejskiej przestrzeni.

Wiele z nich powstało z inicjatywy lub przy wsparciu samego Miasta, przy udziale partnerów: przedsiębiorstw i firm, które od lat funkcjonują lub dopiero decydują się na działalność w mieście.

To bardzo cieszy. Daje nadzieję, że atrakcyjnych murali w Gorzowie będzie jeszcze więcej. Obecnie mamy w Gorzowie coraz więcej przykładów murali czy graffiti, które reprezentują bardzo wysoki poziom, a ten firmy Accolade do nich należy - powiedział prezydent miasta Jacek Wójcicki

 W Gorzowie Wielkopolskim wiedzą też, że firmy i instytucje wzajemnie się inspirują do takich działań.

Szczególnie do takich, które w wyraźny sposób wiążą je z miastem, w którym funkcjonują.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl