Bulwary Książęce znów zaskakują


Na terenie inwestycji Bulwary Książęce we Wrocławiu przy ul. Księcia Witolda 11 powstał mural. Wyjątkowy, wielkoformatowy obraz znajduje się na jednej ze ścian I etapu osiedla i jest nowoczesną interpretacją miejskiej legendy o Księciu Witoldzie.
Projekt muralu, którego autorką jest Ewa Markowska, został wyłoniony w ramach konkursu zorganizowanego dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej przez dewelopera inwestycji - BPI Real Estate Poland
Bulwary Książęce to przykład projektu aktywnie kształtującego przestrzeń miasta zgodnie z misją BPI Real Estate Poland. Podnosząc jakość funkcjonalno-estetyczną Kępy Mieszczańskiej, doskonale dopełnia panoramę współczesnego Wrocławia. Powstały mural to coś więcej niż tylko wielkoformatowy obraz na jednej ze ścian budynku. To nawiązanie do bogatej historii wrocławskich murali stanowiących ważny element miejskiego krajobrazu.
- Chcemy aktywnie kształtować przestrzeń miast poprzez inspirujące inwestycje deweloperskie. Bulwary Książęce to wyjątkowy projekt, który zmienił przyodrze. Dzięki doskonałemu dopasowaniu projektu do okolicy, ta zapomniana lokalizacja została zrewitalizowana, a Wrocław zyskał nową panoramę. Postawiliśmy na relację z mieszkańcami poprzez ciekawe inicjatywy. Powstały mural zachęca do dialogu i podkreśla wyjątkowość tego miejsca. Idealnie wpisuje się także w nasze założenie mające na celu uatrakcyjnienie okolicy, tak aby stała się nowym miejscem spotkań - powiedział Mariusz Rodak, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland.
Konkurs na mural jest drugim, po zeszłorocznej inicjatywie „Nazwij Krasnala”, nawiązującym do tradycji miejskich Wrocławia. Historia murali we Wrocławiu jest bardzo długa, pierwsze malowidła powstały w okolicach zoo już pod koniec lat 70-tych XX w. Te wyjątkowe grafiki znajdujące się na ścianach budynków na stałe wpisały się w krajobraz miasta. Obraz, który w miniony weekend powstał na jednej ze ścian I etapu inwestycji Bulwary Książęce nawiązuje do miejskiej legendy o Księciu Witoldzie, którego koń uratował mieszkańców przed powodzią. Graficzna, świeża i prosta forma jest jej nowoczesną interpretacją nawiązującą do aktualnych street-artowych realizacji.
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.