• Tegoroczna odsłona konkursu Fasada Roku wystartowała 1 kwietnia br. jako 17. odsłona projektu organizowanego przez firmę Baumit.
  • Jego głównym przesłaniem jest zwrócenie naszej uwagi na ogromną rolę elewacji w kształtowaniu naszego otoczenia.
  • Wystarczy wspomnieć, że Patronat Honorowy nad wydarzeniem już nie pierwszy raz sprawują dwie czołowe organizacje branżowe: Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP)

Architekci, biura projektowe, inwestorzy, zarządcy nieruchomości, wykonawcy mogą zgłaszać obiekty w pięciu kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy oraz budynek historyczny po renowacji. Chodzi o realizacje ukończone w okresie od 1.01.2022 do 30.09.2023 z elewacją wykonaną w kompletnej technologii Baumit (system ocieplenia, system tynkowy lub system produktów renowacyjnych). By dokonać zgłoszenia wystarczy wejść na stronę konkursu www.fasadaroku.baumit.com i wypełnić formularz online. Jest na to czas do 30 września br. 

Zawalcz o nagrody

Łączna pula nagród w konkursie to 50 000 zł. Ale na tym nie koniec. Zwycięzca każdej z kategorii otrzyma tytuł Fasada Roku 2023, 10 000 zł oraz przepustkę do rywalizacji na arenie międzynarodowej – Baumit Life Challenge 2023, której stawką jest tytuł Europejskiej Fasady Roku i jeszcze wyższe premie finansowe za zajęcie pierwszego miejsca.

O tym, które budynki wygrają krajową rywalizację zdecyduje w listopadzie specjalnie powołane jury, złożone z doświadczonych architektów i branżowych ekspertów. 

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl