"Spośród 1091 zapytanych przez nas osób, 84 proc. zagłosowało na Aleksandrę Dulkiewicz, ponad 12 proc. na Grzegorza Brauna i 4 proc. na Marka Skibę" - podał portal.

Czytaj więcej: Aleksandra Dulkiewicz będzie pierwszą kobietą rządzącą Gdańskiem

Sondażowy wynik oparty jest o informacje, jakie udało się zebrać pracownikom Trojmiasto.pl przez cały dzień z pięciu obwodowych komisji wyborczych w dzielnicy Morena.

Przedterminowe wybory prezydenta Gdańska są wynikiem wygaśnięcia mandatu wieloletniego prezydenta tego miasta - Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem w czasie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do wyścigu o prezydencki fotel stanęli: 39-letnia prawniczka pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz z komitetu wyborczego "Wszystko dla Gdańska", 51-letni reżyser filmów dokumentalnych Grzegorz Braun oraz 46-letni działacz katolicki i przedsiębiorca budowlany Marek Skiba z komitetu wyborczego "Odpowiedzialni-Gdańsk".

Głosy można było oddawać w 196 działających na terenie Gdańska lokalach wyborczych. Były one czynne w niedzielę od godziny 7 do 21.

- Drogie gdańszczanki i drodzy gdańszczanie, nie wiemy, kto został wybrany prezydentem naszego miasta. Zapewne rano wszystko będzie jasne. Już teraz jednak dziękuję za każdy głos. Gorąco chcę podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu, niezależnie od tego, na kogo oddali swój głos" - mówiła Dulkiewicz.

Jak wskazała "ważne jest to, że poszliśmy na wybory". "Dziękuję za zaangażowanie wszystkim, którzy uwierzyli, że jestem w stanie udźwignąć ciężar obowiązków" - powiedziała Dulkiewicz.

"Dziękuję za wszystkie wyrazy życzliwości, solidarności wsparcia, których doświadczam codziennie chodząc po ulicach Gdańska, otrzymując od Was wiadomości, smsy wszystkimi możliwymi drogami. Dziękuję braciom samorządowców, którzy wsparli mnie i służą dobrą radą" - dodała.

Podziękowała także bliskim zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza, jego żonie Magdalenie i bratu Piotrowi. "Za to, że bez wahania poparliście decyzję o ubieganiu się o urząd prezydenta Gdańska i wsparliście mnie na każdym kroku w kampanii wyborczej" - mówiła.

Piotr Adamowicz obecny na wieczorze wyborczym Aleksandry Dulkiewicz życzył jej powodzenia i zaapelował do gdańszczan: "ona będzie potrzebowała wsparcia, poparcia i pomocy". "Ją czeka 5 lat i proszę o wsparcie przez te pięć lat" - mówił.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl