Agencja wyjaśniła, że pomoc skierowana jest do nowych organizacji i grup producentów, czyli takich, który zyskały status uznania nie wcześniej niż 1 stycznia 2023 r. W tym naborze nie mogą uczestniczyć podmioty zrzeszające producentów mięsa drobiowego, owoców i warzyw, a także produktów pszczelich.

"Rozpoczął się nabór wniosków o wsparcie na +Tworzenie i rozwój organizacji producentów i grup producentów rolnych+. To kolejna z interwencji realizowanych ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027" - poinformowała ARiMR.

Jak podano w komunikacie, płatności będą realizowane przez pięć lat następujących po dacie uznania. W pierwszym roku dofinansowanie wyniesie 10 proc. przychodów netto, w drugim - 9,5 proc., w trzecim - 9 proc., w czwartym - 8,5 proc., natomiast w piątym - 8 proc. W przypadku organizacji producentów roczny limit wsparcia wynosi 100 tys. euro; dla grup producentów maksymalna pomoc to 60 tys. euro, nie więcej niż 6 tys. euro w przeliczeniu na jednego członka - stwierdzono.

ARiMR przyjmuje wnioski do 3 października br. wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl