• UE prowadzi antymonopolowe dochodzenie w sprawie możliwych naruszeń popełnionych przez europejskie firmy z branży dóbr luksusowych. 
  • Organy antymonopolowe przeprowadzały naloty na firmy z sektora modowego w wielu krajach UE. 
  • Skontrolowana została m.in. siedziba domu mody Gucci w Mediolanie. 
  • Zaangażowanie w śledztwo potwierdziła także francuska policja.

Francuska policja jest zaangażowana w toczące się dochodzenie związane z trwającą kontrolą unijnych organów antymonopolowych w sprawie możliwych naruszeń europejskich firm luksusowych, powiedział w piątek rzecznik francuskiej policji. 

We wtorek Komisja Europejska poinformowała, że organy antymonopolowe przeprowadzały naloty na firmy z sektora modowego w wielu krajach UE, ale nie podała nazw zaangażowanych firm ani też nie określiły potencjalnych naruszeń, które badały, donosi Reuters.

Jedną ze skontrolowanych firm był włoski dom mody Gucci, którego siedziba w Mediolanie została skontrolowana przez włoską policję podatkową i unijnych urzędników antymonopolowych, o czym Agencja Reutera informowała w środę w ubiegłym tygodniu. Właściciel marki Gucci, Kering, potwierdził inspekcję i zapewnił o współpracy z Komisją Europejską. 

We Francji swoje siedziby główne ma wiele firm z branży dóbr luksusowych, jak LVMH (właściciel m.in. Louis Vuitton), Hermes, Chanel czy wspomniany już Kering.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl