W werdykcie jury w składzie Andrzej Brzoska, Agnieszka Czarkowska i Andrzej Zajdel podkreśliło, że Bogoryja-Zakrzewski otrzymał nagrodę "za wielki profesjonalizm i kulturę w przygotowaniu pogłębionego reportażu w formule śledztwa socjologicznego, będącego opisem bulwersującego i drastycznego zjawiska, a jednocześnie protestem społecznym grupy osób". To nagroda marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Nagroda ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego została przyznana Alicji Pietruczuk i Lechowi Pilarskiemu z Polskiego Radia Białystok - autorom utworu "Pamięć znaczy życie". Przyznana została "za wzorcową audycję dokumentalną o powstańcu styczniowym Konstantym Kalinowskim, łączącą wspólną przeszłość polsko-litewsko-białoruską ze współczesnością" oraz "dociekliwość historyczną, połączoną z rzetelnością w gromadzeniu materiału.

Nagrody specjalne otrzymali: Magdalena Skawińska (autorka) Maciej Kubera (realizator dźwięku) ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za reportaż "Nikifor z trójkąta", Anna Rębas z Polskiego Radia Gdańsk za reportaż "Wagner wraca do domu", Dominik Gil z Polskiego Radia Lublin za opowieść "Powrót z frontu" i Maria Brzezińska z Polskiego Radia Lublin za słuchowisko "Balkon".

Nagrodę im. Michała Jagodzińskiego przyznano Kamili Litman z Polskiego Radia Łódź za utwór "To są właśnie Nowinki". Jagodziński (1948-2015) był wieloletnim dziennikarzem i prezesem Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy, które po raz 15. zorganizowało konkurs "Grand PiK.

Z kolei Nagrodę Akademickiego Grand PiK otrzymała Maria Vasylieva z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego za opowieść "Moja wojna". To nagroda ufundowana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, a wręczył ją podczas gali laureatów w Filharmonii Pomorskiej prezes KRRiT Maciej Świrski.

W konkursie "Grand PiK" oceniano 29 utworów, a w przeznaczonym dla studentów konkursie "Akademickie Grand PiK" - osiem.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl