Usługa będzie dostępna już od pierwszego przylotu, czyli rejsu PLL LOT z Paryża, który zaplanowano na czwartek. Jak zapowiedział PPL, rozkład kursów dostosowany jest do aktualnej siatki połączeń Lotniska Warszawa-Radom. "Z okazji uruchomienia lotniska, rozwiązanie będzie realizowane na zasadach promocyjnych do 15 maja i w tym okresie będzie bezpłatne" - przekazano w komunikacie prasowym.

Kursy shuttle busami to kolejna - po darmowych parkingach - promocja wprowadzona przez Lotnisko Warszawa-Radom. "Mamy nadzieję, że wprowadzone usługi i promocje spotkają się z zainteresowaniem pasażerów. W przypadku ewentualnego opóźnienia przylotu do Lotniska Warszawa-Radom, kierowcy shuttle busa poczekają na pasażerów, tak, aby mieli zapewniony transport, niezależnie od godziny przylotu" - podkreśliła rzeczniczka PPL Anna Dermont.

Odpowiednio oznakowany autokar będzie oczekiwał na pasażerów na terenie dworca autobusowego Lotniska Warszawa-Radom na stanowisku nr 4 oraz na terenie dworca autokarowego na Lotnisku Chopina na stanowisku nr 17. Autobus będzie wyposażony w odpowiedni luk bagażowy. Informacje odnośnie do rezerwacji miejsc w shuttle bus będą przekazywane przez przewoźnika lotniczego organizującego dany rejs.

Pod terminal podjeżdżać będą też kursujące z dworca PKP w Radomiu autobusy dwóch linii 5 i 14. To opcja dla osób, które wybiorą dojazd koleją. W dzień powszedni będzie to w sumie po 88 kursów w jedną i drugą stronę.

W czwartek odbędzie się oficjalne otwarcie lotniska Warszawa-Radom. Z Radomia będzie można polecieć na rodzinne wakacje, a także wybrać się w podróż biznesową. Wśród kierunków regularnych, które obsługiwać będą PLL LOT, znajdują się: Paryż, Rzym, Preweza, Tirana i Warna. Wycieczki z Radomia oferują biura podróży: Coral Travel, Exim Tours, Greckie Podróże, ITAKA, Nekera, Rainbow, Rego-Bis, Sun&Fun Holidays czy TUI. Touroperatorzy na wakacje lotami czarterowymi zabiorą pasażerów do Antalyi, Burgas, ale też Warny i Tirany.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl