Jak podała we wtorek spółka, symboliczne czeki w siedzibie KGHM w Lubinie przekazał samorządowcom prezes zarządu KGHM Tomasz Zdzikot.

"KGHM wspiera lokalne społeczności na wiele sposobów. Do samorządowych budżetów trafiają pieniądze z płaconych przez nas podatków, sponsorujemy lokalne inicjatywy czy kluby sportowe, zawieramy porozumienia i współpracujemy z gminami, na terenie, których prowadzimy działalność. Wspólnie dbamy o rozwój Zagłębia Miedziowego i wysoką jakość życia jego mieszkańców" - powiedział, cytowany w komunikacie, Zdzikot.

Pieniądze na realizację projektów prospołecznych otrzymały gminy: Jerzmanowa, Przemków, Grębocice, Jerzmanowa, Kotla, Żukowice, Gaworzyce, Pęcław, Rudna, Radwanice oraz miast Głogów oraz Legnica, Lubin i Polkowice. Darowizny wynoszą od 100 do 350 tys. zł.

W komunikacie podkreślono, że KGHM specjalne darowizny celowe dla samorządów przekazuje już od 2020 roku. W sumie do miejscowości w Zagłębiu Miedziowym trafiło już blisko 13,5 mln zł.

Jak wskazała spółka, dzięki wsparciu od KGHM beneficjenci będą mogli zrealizować projekty w obszarach zdrowia, edukacji, kultury, czy sportu.

W Głogowie prowadzone będą badania i konsultacje w poradni diabetologicznej czy pulmonologicznej. W Grębocicach mieszkańcy będą mogli skorzystać z rehabilitacji czy wizyt u kardiologa i laryngologa. Gmina Kotla doposaży i zagospodaruje sale wiejskie, place zabaw czy boiska sportowe, a Gmina Pęcław przeprowadzi termomodernizację budynków szkoły podstawowej w Białołęce.

Z kolei Polkowice kupią ultrasonograf, który umożliwi poszerzenie diagnostyki chorób układu moczowego. Legnica będzie kontynuować kampanię programu "Zdrowa Legnica", a gmina Lubin przeprowadzi m.in. szkolenia z nauki gry w szachy czy dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów - podano.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl