• Pomoc trafi do najbardziej potrzebujących uchodźców, którzy nie mogą liczyć na pomoc znajomych lub rodziny.
 • Łącznie Grupa Jeronimo Martins, poprzez Fundację Biedronki i Biedronkę, zadeklarowała pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy w wysokości ponad 46 milionów złotych.
 • Inicjatywa da możliwość skorzystania z tymczasowego bezpłatnego pobytu w wybranych hotelach, pensjonatach i ośrodkach noclegowych w Polsce.

– Obecnie pilną potrzebą jest zapewnienie uchodźcom dachu nad głową, chociaż w początkowym i zapewne najtrudniejszym okresie po przybyciu do Polski, dlatego dzięki wsparciu głównego udziałowca Jeronimo Martins, zdecydowaliśmy się rozszerzyć nasze działania poza pomoc żywnościową i uruchomić ten program – mówi prezeska Fundacji Biedronki, Katarzyna Scheer.

Pomoc będzie udzielana za pośrednictwem organizacji pracujących bezpośrednio przy wsparciu przyjeżdżających do Polski uchodźców. Program jest skierowany do osób, które szukają schronienia z powodu wojny w Ukrainie i nie mogą liczyć na krewnych czy znajomych.

Wsparcie dla Ukrainy od Jeronimo Martins

Dzięki zaangażowaniu Grupy Jeronimo Martins, Biedronki, Fundacji Biedronki i SFMS (głównego udziałowca Jeronimo Martins) wspólnie zadeklarowana kwota pomocy na rzecz uchodźców z Ukrainy wynosi ponad 46 milionów złotych:

 • 5 mln zł – kwota przeznaczona przez Fundację Biedronki na program kart przedpłaconych i bonów na zakupy do sieci sklepów Biedronka;
 • 5 mln zł – wartość darowizn rzeczowych ze strony Biedronki na rzecz organizacji pomocowych wspierających uchodźców;
 • 5 mln euro, czyli ok. 24 miliony złotych – kwota przeznaczona przez Biedronkę na rzecz organizacji aktywnie wspierających uchodźców:
  - 1 mln euro dla Caritas Polska,
  - 1 mln euro dla Polskiego Czerwonego Krzyża,
  - 1 mln euro dla Polskiej Akcji Humanitarnej,
  - 1 mln euro dla Polskiej Misji Medycznej,
  - 1 mln euro dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce
 • 2,5 mln euro, czyli ok. 12 milionów złotych – dodatkowe środki głównego udziałowca Jeronimo Martins (SFMS) dla Fundacji Biedronki na program zapewniający bezpłatne noclegi dla uchodźców.

 Klienci biedronki również wspierają

Dodatkowo Biedronka:

 • Umożliwiła chętnym klientom włączenie się w pomoc:
  - klienci Biedronki mogą dokonywać wpłat finansowych na rzecz organizacji pomocowych podczas płacenia w kasach tradycyjnych oraz samoobsługowych
  - klienci Biedronki mogą przekazać produkty na rzecz Banków Żywności.
 • Wsparła pracowników z Ukrainy poprzez bezzwrotne dofinansowanie w wysokości 1000 zł, a także pomoc psychologiczną w języku ukraińskim.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl