Pierwszy wniosek o dofinansowanie dla Gorzowa Wlkp. z Programu Inwestycji Strategicznych dot. poprawy infrastruktury drogowej. "Jeśli zostanie rozpatrzony pozytywnie, wyremontowane zostaną ulice: Kasprzaka, Poznańska, Szczecińska, Górczyńska, Marcinkowskiego i Bracka. Remonty mają upłynnić ruch i poprawić bezpieczeństwo" - dodał Ciepiela.

W ramach inwestycji zmieniona byłaby konstrukcja jezdni, uregulowana ich szerokość, wydzielone pasy do skrętu, wyznaczone dodatkowe przejścia dla pieszych i przebudowane zjazdy. Zostałyby wykonane także m.in. regulacje wysokości studzienek i kratek ściekowych oraz wzmocnione pobocza.

"Łączna wartość tych inwestycji drogowych to ponad 33 mln zł. Na ich realizację staramy się o 30-milionowe dofinansowanie" - przekazał rzecznik gorzowskiego magistratu.

Drugi projekt dot. zakupu nowoczesnego sprzętu elektroakustycznego i multimedialnego, wyposażenia studia nagrań, zakupu oświetlenia i stworzenia nowoczesnej bazy informatycznej na potrzeby placówek kultury.

"Ten skok technologiczny w kulturze wart jest blisko 9 mln zł, a wniosek o dofinansowanie opiewa na 8 mln zł" - wyjaśnił Ciepiela.

Trzeci z pomysłów miasta dot. rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży. Chodzi o budowę pumptracka i rozbudowę skateparku. Ten pakiet inwestycji ma kosztować 2,2 mln zł. Gorzów Wlkp. liczy, że z Programu Inwestycji Strategicznych pozyska na ten cel prawie 2 mln zł.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl