• Fundacja Caffè Nero podwoiła zebrane środki, dodając własne, zebrane w ramach loterii i wyprzedaży garażowej przeprowadzonej wśród pracowników.
  • Stworzony przez grupę Caffè Nero Ukraiński Fundusz Pomocy wesprze 4 organizacje niosące pomoc ukraińskim dzieciom.

 Green Caffè Nero i cała grupa międzynarodowa Caffè Nero postanowiły aktywnie włączyć się w niesienie pomocy ofiarom okrucieństw wojny w Ukrainie.

24 czerwca, czyli ostatniego dnia roku szkolnego, sieć kawiarni zorganizowała akcję, w ramach której od każdej zakupionej kawy lub herbaty Green Caffè Nero przekazało 2 zł na cele pomocowe.

Cała kwota została podwojona przez Fundację Caffè Nero, w efekcie czego ze sprzedaży kaw i herbat zebrano blisko 85 tys. zł.

W działania na rzecz Ukrainy zaangażowali się także pracownicy Green Caffè Nero w ramach szeregu inicjatyw oddolnych.

Wielu z nich brało udział w wolontariacie. Zorganizowali również zbiórkę żywności i innych artykułów pierwszej potrzeby.

Bariści przekazali także własne środki na konto Polskiej Akcji Humanitarnej – blisko 35 tys. zł.

W ramach loterii i wyprzedaży garażowej zebrano 3,2 tys. zł wśród pracowników biur. Ta kwota również zostanie podwojona przez Fundację Caffè Nero.

Łączna pomoc ze strony Green Caffè Nero na rzecz Ukrainy wynosi ponad 91 tys. zł., a sieć nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w tym temacie – planowana jest także zbiórka wśród dostawców i kluczowych partnerów.

 

Zebrane środki, w 100% zostaną przekazane bez zbędnych opłat administracyjnych na 4 organizacje pomagające poprawić sytuację ukraińskich rodzin i dzieci.

Wojna w Ukrainie trwa już czwarty miesiąc.

Zarządzający siecią podkreślali, że pieniądze są potrzebne osobom, które zostały w kraju. Będą potrzebne także długo po zakończeniu wojny. Dlatego nie możemy ustawać w działaniach pomocowych.

- Z dumą przekazujemy ponad 90 tys. zł na 4 organizacje, które pomagają ukraińskim dzieciom i rodzinom. Nasz wybór organizacji, które wspieramy jest bardzo świadomy –powiedział Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero.

W ramach działań, Caffè Nero utworzyło Ukraiński Fundusz Pomocy. W jego  składzie znajduje się ośmiu członków z zespołów  z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii, w tym Adam Ringer oraz prezes Caffè Nero Group Gerry Ford.

Komitet wybrał cztery organizacje niosące pomoc dzieciom w Ukrainie, którym przekaże zebrane fundusze:

  • Ministerstwo Polityki Społecznej Ukrainy – przekazane pieniądze będą użyte przez ministerstwo m.in. w celu zapewnienia jedzenia, schronienia i podstawowych dóbr uchodźcom wojennym, a także osobom, które pozostały w kraju i wymagają natychmiastowej opieki,
  • Narodowy Specjalistyczny Szpital Dziecięcy Ohmatdyt w Kijowie – jeden z największych i najbardziej wyspecjalizowanych szpitali dziecięcych w kraju, został zbombardowany w wyniku agresji Rosjan,
  • Fundację Głosy Dzieci – Fundacja działająca od początku rosyjskiej agresji na Krym (2015 rok) – niesie przede wszystkim pomoc psychologiczną, ale pomaga także w relokacji osób najbardziej zagrożonych wojną,
  • Organizację Ukraiński Anioł – Organizacja gromadząca i dystrybuująca dary od osób fizycznych w krajach zachodnich, m.in. w Niemczech na rzecz ukraińskich rodzin, które pozostały w kraju.

Poza Polską, Ukraiński Fundusz Pomocy Caffè Nero działa w krajach, w których operuje sieć kawiarni, tj. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Turcji, USA i w Szwecji.

W każdym z krajów zostały podjęte inne akcje, by wesprzeć te same organizacje.

 

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl