Grupa Azoty S.A. poinformowała we wtorek o wystąpieniu awarii na instalacji amoniaku, o czym informację przekazała spółka zależna Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn.

"W konsekwencji awarii czasowo zatrzymane zostały procesy produkcyjne na najważniejszych instalacjach Spółki, w tym produkcja nawozów, kwasu azotowego, RSM, mocznika i alkoholi OXO" - wskazano.

Jak dodano, na podstawie aktualnie dostępnych informacji Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn nie jest w stanie wskazać wiążącego terminu usunięcia problemów technicznych i przywrócenia produkcji do stanu sprzed awarii.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także - jak podaje na swojej stronie internetowej - silną pozycję na rynkach takich produktów jak: melamina, poliamidy, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.

W skład Grupy Kapitałowej wchodzi ponad 50 spółek zlokalizowanych na terenie Polski i świata, m.in. Grupa Azoty SA (jednostka dominująca z siedzibą w Tarnowie), Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" SA, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" SA, a także Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn SA.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl