Przychody w Grupie Kapitałowej KGHM wyniosły 17,757 mld zł wobec 17,962 mld zł w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Produkcja górnicza miedzi w koncentracie wyniosła 202,3 tys. ton i była wyższa o blisko 2 proc. w stosunku do wyniku za I półrocze 2022 r. - podał KGHM w informacji prasowej. Produkcja miedzi elektrolitycznej wyniosła 295,8 tys. ton, wobec 296,3 tys. ton w I półroczu 2022 r.

Produkcja srebra w koncentracie wyniosła 677,4 tony. Według KGHM, stanowi to najlepszy półroczny wynik do porównywalnego okresu od 2004 r.

Produkcja srebra metalicznego wyniosła 699 ton, czyli o 31 ton więcej niż w I półroczu 2022 r., i - jak podkreśliła spółka - była najwyższa w porównywalnym okresie od 2018 r.

"Dzięki skutecznemu zarządzaniu skoncentrowanemu na efektywności oraz optymalizacji kosztów osiągamy nasze cele. Pozwala to, mimo trudnego otoczenia makroekonomicznego, na utrzymanie mocnej pozycji na światowych rynkach, ale też na podejmowanie odważnych decyzji inwestycyjnych i poszukiwanie nowych kierunków biznesowych, jak budowa nowych szybów i Warzelni Soli w Zagłębiu Miedziowym. Dzięki różnorodnym działaniom w obszarze wydobycia, KGHM zapewnia bezpieczeństwo surowcowe kraju oraz jest filarem gospodarczym Polski" - powiedział prezes KGHM Tomasz Zdzikot, cytowany w komunikacie prasowym.

Jak zaznaczyła spółka, w tym roku firma planuje najwyższy w historii poziom nakładów inwestycyjnych i kapitałowych, które mają wynieść 3,250 mld zł, natomiast pozostałe nakłady inwestycyjne są planowane na poziomie 2,129 mld zł.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl