W ramach pierwszego etapu miejskiego programu "Mieszkanie dla rozwoju" na osiedlu Witkowice Kołobrzeg powstają cztery sześciokondygnacyjne bloki, każdy z 31 mieszkaniami na wynajem. Są przeznaczone dla tych, którzy nie mogły skorzystać z najmu komunalnego lub socjalnego, bo posiadają zdolność płatniczą i przekraczają kryterium dochodowe ustalone dla najemców gminnego lokum, a jednocześnie są osobami bez zdolności kredytowej.

Pierwszy blok, jak podał cytowany w komunikacie Robert Cieciora, prezes Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które realizuje inwestycję, będzie gotowy do 31 sierpnia. Drugi już miesiąc później. Natomiast kolejne dwa będą mogły zostać zasiedlone w pierwszym kwartale 2024 r.

W poniedziałek kołobrzeski magistrat poinformował o rozstrzygnięciu naboru osób, które będą mogły z KTBS podpisać umowę najmu. Ze 187 złożonych wniosków kryteria naboru spełniło 87 osób. Natomiast do zasiedlenia ogółem jest 124 mieszkań, dlatego, jak przekazał PAP rzecznik prasowy prezydent Kołobrzegu Michał Kujaczyński, planowany jest dodatkowy nabór. Magistrat nie wyklucza także modyfikacji warunków ubiegania się o lokum z programu, które określa uchwała Rady Miejskiej.

Lista osób zakwalifikowanych do zawarcia umowy w ramach pierwszego etapu programu "Mieszkania dla rozwoju" opublikowana została w Biuletynie Informacji Publicznej kołobrzeskiego magistratu.

Osiedle Witkowice Kołobrzeg zaprojektowało i buduje jego pierwszy etap poznańskie konsorcjum z liderem spółką Wegner, wybrane w przetargu ogłoszonym w październiku 2020 r. Umowę na realizację zadania podpisano w marcu 2021 r. Koszt to nieco ponad 34 mln zł.

Przygotowanie projektu budowy osiedla Witkowice trwało ok. 2 lat. W tym czasie powstała koncepcja, program funkcjonalno-użytkowy dla osiedla i specyfikacja przetargowa dla I etapu zadania. Wartość działek o łącznej powierzchni 2,62 ha przy ul. Witkowice wynosiła ponad 9 mln zł, gdy miasto Kołobrzeg (woj. zachodniopomorskie) wnosiło je aportem do KTBS.

Miejski program "Mieszkania dla rozwoju" podzielony został na trzy etapy. W kolejnych dwóch zakłada budowę jeszcze sześciu bloków.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl