Jak przekazał Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, wejście w życie nowej taryfy oznacza, że od sierpnia na jednym bilecie metropolitalnym będzie można podróżować pociągiem, autobusem i tramwajem w Krakowie oraz w gminach, które podpisały porozumienie i dojeżdżają tam miejskie autobusy.

Stawki za nowe bilety wynoszą: 159 zł miesięcznie za bilet metropolitalny obejmujący strefę I czyli miasto Kraków; 169 zł za bilet obejmujący strefę I i II, czyli także bliższy obszar podmiejski oraz 199 zł za bilet metropolitalny obejmujący strefy I, II i III, czyli wszystkie miejsca, gdzie dojeżdża krakowska komunikacja miejska. Możliwe jest także wykupienie biletu za 109 zł obejmującego tylko podmiejskie strefy II i III.

ZTP zaznacza, że bilet metropolitalny to dodatkowa forma biletu, integrująca kilka rodzajów transportu. Nie zmieniły się ceny biletów miesięcznych uprawniających do podróży tylko tramwajami i autobusami.

Miesięczne bilety metropolitalne będą obowiązywać we wszystkich pojazdach Krakowskiej Komunikacji Miejskiej w pociągach i autobusach organizowanych przez województwo małopolskie, a także w komunikacji wewnętrznej w gminach Michałowice, Niepołomice, Skawina, Wieliczka, Wielka Wieś oraz Zielonki.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl