Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś poinformował PAP, że w czwartek na wjazd z Białorusi do Polski czeka ok. 40 pojazdów ciężarowych, co oznacza 2 godziny oczekiwania. W 27-godzinnej kolejce po polskiej stronie stoi ok. 800 tirów. W ciągu dziennej zmiany w Koroszczynie - na tym jedynym działającym towarowym przejściu z Białorusią - odprawiono w obu kierunkach 346 ciężarówek.

Na przejściu z Ukrainą w Dorohusku ruch na wjeździe do Polski odbywa się na bieżąco. Po polskiej stronie w 30-godzinnej kolejce czeka ok. 650 ciężarówek. Podczas nocnej zmiany odprawiono w obu kierunkach 103 pojazdy ciężarowe. W Hrebennem na wyjazd z kraju do Ukrainy stoi ok. 650 tirów w 50-godzinnej kolejce. Po ukraińskiej stronie znajduje się ok. 350 pojazdów, co przekłada się na 32 godziny oczekiwania. W obu kierunkach odprawiono w ciągu nocnej zmiany 252 pojazdy ciężarowe.

Zarówno przed przejściem towarowym z Białorusią w Koroszczynie, jak i przed przejściem z Ukrainą w Dorohusku trwają protesty przewoźników polegające na blokowaniu dróg dojazdowych do granicy. Na bieżąco przepuszczane są transporty m.in. z produktami o krótkim terminie przydatności, z pomocą humanitarną, konwoje ze zbożem. Natomiast co godzinę przepuszczany jest jeden tir z pozostałymi produktami na wjeździe do Polski, a także jeden na wyjeździe z kraju.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl