• McDonald's szykuje zwolnienia pracowników korporacyjnych. Mają objąć głównie pracowników w USA i niektórych międzynarodowych.
  • Fast-foodowy gigant zamknął w tym tygodniu biura w USA, prosząc pracowników o pozostanie w domach, gdzie mają otrzymać informację o ewentualnym zwolnieniu wirtualnie. 
  • Zwolnienia planowane przez fast-foodową korporację są częścią szerszej strategii restrukturyzacji firmy.

Sieć fast-foodów z siedzibą w Chicago zamknie tymczasowo w tym tygodniu swoje biura w USA. Jak donosi Wall Street Journal, burgerowy gigant wysłał w ubiegłym tygodniu wewnętrznego maila do pracowników firmy w Stanach Zjednoczonych i niektórych pracowników międzynarodowych, w którym poinformował ich, aby od poniedziałku do środy pracowali w domu.

Firma chce poinformować pracowników korporacyjnych o decyzjach kadrowych wirtualnie. W tym samym mailu McDonald's miał prosić pracowników o odwołanie wszystkich spotkań z dostawcami i innymi zewnętrznymi stronami w jej siedzibie. 

Zwolnienia planowane przez fast-foodową korporację są częścią szerszej strategii restrukturyzacji firmy.

W tygodniu rozpoczynającym się 3 kwietnia przekażemy pracownikom kluczowe decyzje związane z rolami i poziomami zatrudnienia w całej organizacji – podała firma w wiadomości cytowanej przez Wall Street Journal.

Jeszcze w styczniu CEO McDonald's, Chris Kempczinski zapowiadał cięcia kosztów i zmiany kadrowe w kwietniu.

Niektóre miejsca pracy istniejące dzisiaj mogą zostać albo przeniesionie, albo całkowicie zniknąć – przypomina słowa Kempczinskiego WSJ.

McDonald's zatrudnia ponad 150 tys. osób na całym świecie na stanowiskach korporacyjnych i w swoich restauracjach.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl