Dodał, że ministrowie finansów Polski i Rwandy, Magdalena Rzeczkowska oraz Uzziel Ndagijimana, podpisali w Kigali porozumienie o współpracy w obszarze podatków.

"W ramach porozumienia, Polska będzie dzielić się wiedzą, doświadczeniem i najlepszymi praktykami w zakresie uszczelniania i cyfryzacji systemu podatkowego. Polscy eksperci - pracownicy MF i KAS - będą udzielać wsparcia w takich obszarach jak: zmniejszanie luki podatkowej, zwalczanie przestępczości podatkowej, ograniczanie szarej strefy cyfryzacji administracji skarbowej oraz wdrażania rozwiązań korzystnych dla przedsiębiorców" - wskazało w komunikacie Ministerstwo Finansów.

Jak przypomina, Polska aktywnie wspiera kraje rozwijające się w uszczelnianiu i cyfryzacji systemu podatkowego. MF angażuje się zarówno we współpracę dwustronną (np. z Rwandą), jak i w działania organizacji międzynarodowych (np. OECD).

"Podatki zapewniają niezbędne zasoby do inwestowania w infrastrukturę krytyczną, usługi publiczne oraz programy społeczne. Zdajemy sobie sprawę, że konsolidacja dochodów budżetowych, poprawa ściągalności podatków, zwalczanie uchylania się od opodatkowania i ograniczanie nielegalnych przepływów finansowych są kamieniem węgielnym zrównoważonego rozwoju i zarządzania makroekonomicznego" - powiedziała, cytowana w komunikacie, minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

Według resortu Rwanda jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się krajów w środkowo-wschodniej Afryce.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl