Międzynarodowe Targi Poznańskie z pierwszym pacjentem w szpitalu tymczasowym


68-letni mężczyzna jest pierwszą osobą, która w poniedziałek w Poznaniu trafiła na leczenie w szpitalu tymczasowym dla chorych z COVID-19, utworzonym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Szpital rozpoczął działalność z początkiem lutego.
Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformował w poniedziałek PAP, że 68-latek został skierowany do szpitala tymczasowego z poradni Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Poznaniu. Służby wojewody nie informują, jaki jest stan zdrowia pacjenta.
W szpitalu tymczasowym dla pacjentów chorych na COVID-19 przygotowano na razie 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Kolejne zostaną udostępnione zależnie od rozwoju sytuacji epidemicznej. Obiekt przygotowano do obsługi w sumie ok. 600 pacjentów.
Za tymczasową placówkę odpowiada Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jego dyrektor dr hab. Szczepan Cofta powiedział w poniedziałek PAP, że szpital od rana jest w gotowości do przyjęcia pierwszych pacjentów.
Do szpitala trafiać będą pacjenci w drugim i trzecim stadium choroby. Osoby w trzecim stadium wymagają m.in. tlenoterapii wysokoprzepływowej. Cofta zapewnił, że szpital tymczasowy jest na to przygotowany.
W minionym tygodniu w działającym od stycznia na terenie MTP punkcie szczepień preparatem przeciw COVID-19 zaszczepiono 10-tysięcznego pacjenta. W tym tygodniu szczepionki na MTP otrzyma 4-5 tys. osób. Preparaty Pfizera i Moderny podawane są seniorom i osobom z grupy zero, w tym pracownikom służby zdrowia.
Cofta zapewnił, że prowadzenie punktu szczepień w żaden sposób nie będzie zaburzało pracy szpitala tymczasowego. Osoby zgłaszające się do szczepienia od poniedziałku wchodzą na teren targów bramą od ul. Święcickiego.

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.