• Benzyna bezołowiowa 95 - 6,61 zł,
  • olej napędowy - 6,42 zł,
  • gaz LPG - 2,79 zł.
  • Tak dziś kształtują się średnie ceny na stacjach benzynowych.

W ciągu tygodnia o 7 groszy w górę poszła średnia ogólnopolska cena benzyny 95, która wynosi aktualnie 6,61 zł za litr; z kolei olej napędowy podrożał średnio o 8 groszy i dziś cena litra tego paliwa to przeciętnie 6,42 zł - wskazują dane portalu. Autogaz od początku czerwca systematycznie tanieje, jednak z najnowszego badania e-petrol.pl wynika, że od ubiegłego tygodnia przeciętna ogólnopolska cena LPG nie zmieniła się i pozostaje na poziomie 2,79 zł za litr.

Według danych e-petrol.pl najtańsza benzyna 95 jest na Opolszczyźnie, gdzie jej średnia cena to 6,52 zł za litr. Diesel jest najtańszy w województwie lubelskim z przeciętną ceną 6,36 zł za litr. Z kolei za autogaz najmniej trzeba płacić w województwie świętokrzyskim, gdzie przeciętnie kosztuje on 2,67 zł za litr.

Najwyższe ceny benzyny 95 e-petrol.pl zanotował w województwie kujawsko-pomorskim - przeciętnie 6,68 zł za litr. Olej napędowy ze średnią ceną 6,48 zł za litr najdroższy jest na Mazowszu, a LPG - w województwach zachodniopomorskim i dolnośląskim, gdzie za litr tego paliwa płaci się 2,92 zł.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl