Na każdej łopacie montowanych jest 10 specjalnie dopasowanych sekcji osłon o długości 1 m. Każda z nich posiada unikalny kod QR i numer seryjny, co pozwoli śledzić historię każdej zamontowanej osłony - zaznaczyła spółka PGE EO.

Jak podkreśliła firma, rozwiązanie charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością na starzenie, ścieranie i niekorzystne warunki atmosferyczne. Krawędzie natarcia łopat są bowiem narażone na skutki erozji wynikające z działania kropli deszczu, gradu oraz cząstek pyłu i piasku, znajdujących się w powietrzu. W konsekwencji tych zjawisk, statystycznie, w ciągu 25 lat ich żywotności należało przeprowadzać naprawy nawet sześciokrotnie - wyjaśniono.

Do końca roku PGE Energia Odnawialna zamontuje osłony na 15 turbinach PGE. W następnych latach spółka planuje zabezpieczyć łopaty kolejnych wiatraków - zapowiedziano w piątkowej informacji.

Należąca do Grupy PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest największym producentem energii elektrycznej z wiatru w Polsce. Posiada 20 lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy ponad 772 MW. Poza zakupionymi w ubiegłym roku elektrowniami Radzyń, Ścieki i Jóźwin, którym przysługuje jeszcze serwis gwarancyjny, w pozostałych obiektach PGE niezbędne prace eksploatacyjne wykonują samodzielnie pracownicy spółki.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl