PARTNERZY PORTALU

PIR do końca I kw. '14 wyłoni 2-3 projekty kwalifikujące się do inwestycji

  • Autor: PAP
  • Dodano: 09 maj 2013 13:16

Polskie Inwestycje Rozwojowe prowadzą rozmowy w sprawie 30-40 projektów, z których do końca I kwartału 2014 r. wyłonione zostaną 2-3, w które spółka warunkowo zobowiąże się zainwestować - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Mariusz Grendowicz, prezes PIR.

"Prowadzimy obecnie rozmowy w sprawie 30-40 projektów. Liczę, że do końca I kwartału doprowadzimy do warunkowego zobowiązania się przez PIR do zainwestowania w 2-3 projekty. Później nastąpi proces due dilligence" - powiedział Grendowicz.

"Lada chwila zostaniemy dofinansowani kwotą 15 mln zł, która pozwoli nam funkcjonować przez pierwszy rok, czyli do końca I kwartału 2014 roku. Nie sądzę, żebyśmy w ciągu roku dokonali pierwszej inwestycji" - dodał.

Grendowicz poinformował, że kapitały PIR będą podnoszone wraz z powstawaniem potrzeb inwestycyjnych.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl

"W ciągu 2 tygodni powinniśmy zakończyć rozmowy z kandydatami na wiceprezesów. Pracują oni obecnie w podmiotach takich jak banki inwestycyjne i fundusze private equity, więc osobną kwestią jest, kiedy będą w stanie podjąć pracę w PIR, ze względu na obowiązujące ich klauzule o niekonkurencji" - powiedział.

Zarząd Polskich Inwestycji Rozwojowych ma się składać z prezesa i 2 wiceprezesów. Rada Nadzorcza z kolei będzie liczyła 9 członków, 4 powoływanych przez stronę rządową i BGK oraz 5 wybranych spośród niezależnych ekspertów.

Grendowicz poinformował, że jest już gotowa lista potencjalnych kandydatów pochodzących z rynku.

"Miesiące wiosenno-letnie poświęcimy na przygotowanie polityki inwestycyjnej, która będzie jednym z naszych pierwszych dokumentów. Pozwoli ona na prowadzenie rozmów z międzynarodowymi podmiotami, które mogłyby wesprzeć PIR" - powiedział Grendowicz.

Prezes poinformował, że polityka inwestycyjna może przewidywać limity i sublimity dotyczące wartości inwestycji jakie PIR ma finansować w zależności od sektorów i podsektorów gospodarki. Wymogi dotyczące ryzyka i zwrotu z inwestycji zostaną ustalone poniżej poziomów stosowanych przez fundusze private equity.


WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)


Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.40.195
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!