Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, w postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty.

"Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka Bross Kusek i Sobecki z Tarnowa, która zaoferowała zrealizowanie zadania za kwotę ponad 674 tys. zł. Firma zadeklarowała też przedłużenie okresu gwarancji jakości o dwa lata i skrócenie czasu realizacji o 30 dni" - wskazała. Dodała, że oznacza to, iż zadanie ukończone zostanie w ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy.

Przy braku odwołań od dokonanego wyboru i po wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania, możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą. Planowane jest to jeszcze we wrześniu br.

Jak zaznaczyła Rarus, oferty były sprawdzane na podstawie trzech kryteriów: ceny (60 proc.), przedłużenia okresu gwarancji jakości (20 proc.) i terminu realizacji (20 proc.).

Rzeczniczka podała, że na skrzyżowaniu dk94 (ulica Rzeszowska) z drogą gminną nr 107629R (ulica Południowa) w Sędziszowie Małopolskim sygnalizacja świetlna zostanie wykonana na wszystkich czterech wlotach. Wyznaczone zostanie też nowe przejście dla pieszych wraz z oświetleniem.

"Budowa sygnalizacji ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zapewnienie płynności ruchu" - powiedziała.

Droga krajowa nr 94 jest trasą alternatywną dla autostrady A4.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl