Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Tczewie Katarzyna Ożóg poinformowała w poniedziałek, że funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa "na byłego pracownika spółki mieszkaniowej".

"Od lipca 2022 roku do marca 2023 roku 54-latek przyjmował zaliczki od osób, które darzyły go zaufaniem w czasie, gdy prowadził swoją działalność mieszkaniową. W wymienionym okresie mężczyzna zachęcał ludzi do zakupu mieszkań po atrakcyjnej cenie, przyjmując od nich zaliczki. Były to kwoty od 47 tys. zł do 107 tys. zł" - dodała Ożóg.

Pokrzywdzeni przekazywali pieniądze przelewem na konto sprawcy, bezpośrednio przekazując pieniądze mężczyźnie z pokwitowaniem oraz bez pokwitowania. Wszystko odbywało się bez sporządzenia umowy przedwstępnej u notariusza.

Dzięki swojej pracy policjanci dotarli do sześciu pokrzywdzonych osób. W trakcie prowadzonej sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli wydruki korespondencji telefonicznej między pokrzywdzonymi a podejrzanym.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych materiałów dowodowych postawili 54-latkowi zarzuty oszustwa. Prokuratura Rejonowa w Tczewie zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczenia kraju.

Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl