W czwartek w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie podpisane zostały umowy. Pieniądze, które przeznaczone będą na te dwie inwestycje, pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, są w dyspozycji samorządu województwa podkarpackiego.

Jak powiedziała w trakcie uroczystości członek zarządu województwa Anna Huk, pieniądze przeznaczone będą na inwestycje w obiektach, które służą osobom niepełnosprawnym. "Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wielkie są potrzeby w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym i cały czas wychodzimy im naprzeciw" - dodała.

Podpisane umowy dotyczą dofinansowania robót budowlanych, które wykonane zostaną w 2023 roku.

Pieniądze, ponad 130 tys. zł trafią do jarosławskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dzięki dofinansowaniu zrealizowane będą roboty budowlane w budynku mieszczącym się przy ul. Wilsona w Jarosławiu, gdzie zlokalizowane są dwie placówki: Niepubliczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy oraz Filia Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego im. Krystyny Rajtar.

Prace obejmują remont budynku, dzięki któremu usunięte zostaną wady konstrukcyjne i uciążliwe usterki, remont dachu. Przebudowane zostanie też wejście główne, które zostanie dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Ponad 70 tys. zł otrzyma też powiat brzozowski. Dzięki tej kwocie dofinansowana zostanie przebudowa korytarzy dwóch pięter w budynku Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie. 

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl