Ponad 800 mln zł dla firm w Programie Polska Wschodnia w 2019 roku


Ponad 800 mln złotych czeka w 2019 roku na mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w Polsce Wschodniej - informuje we wtorkowym komunikacie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
To środki przeznaczone zarówno dla firm, które chciałyby rozwinąć swoją działalność jak i dla początkujących - start-upów - dodaje resort, przedstawiając w komunikacie m.in. harmonogram konkursów w Programie Polska Wschodnia.
"W 2019 roku przedsiębiorcy będą mogli starać się o dotacje w konkursach we wszystkich działaniach skierowanych w Programie do firm. Czekają na nich jednak nowe, korzystniejsze kryteria i warunki przyznawania dofinansowania" - czytamy.
Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl
Z komunikatu wynika m.in, że zwiększy się zakres wsparcia dla firm, które będą chciały rozwinąć swoją działalność na zagranicznych rynkach. "Za pozyskane środki firmy będą mogły teraz kupić również drobne środki trwałe, czyli np. komputery oraz wartości niematerialne i prawne niezbędne do przygotowania firmy do wejścia na nowe rynki międzynarodowe. Do tej pory nie było to możliwe. Nabór wniosków w konkursie rozpocznie się lutym. Na firmy łącznie czeka 50 mln zł" - głosi komunikat.
Zmiany, jak wynika z komunikatu, czekają również na konsorcja MŚP, które będą chciały zainwestować w stworzenie innowacyjnego produktu sieciowego, czyli oferty kilku firm połączonej jedną marką. "Zyskają przedsiębiorcy, chcący zainwestować w infrastrukturę sportową i rekreacyjną. Na tego typu inwestycje możliwe będzie uzyskanie wyższego niż do tej pory procentu dofinansowania. Łącznie do zdobycia w konkursie będzie 150 mln zł" - czytamy.
2019 rok, dodaje MIiR, to także zaproszenie po dotacje dla firm, chcących wprowadzić innowacje związane z wykorzystaniem wzornictwa - zarówno dla tych, które po raz pierwszy skorzystają z dotacji na innowacje wzornicze, jak również dla tych, które będą kontynuowały wsparcie, po pomyślnie zakończonym I etapie działania.
Wzór na konkurencję, informuje komunikat, to jedno z najpopularniejszych działań skierowanych do firm w Programie. "W tym roku przedsiębiorstwa będą mogły starać się łącznie o 205 mln zł. Dotację pozyskaną w I etapie (do 100 tys. zł) przeznaczą na przeprowadzenie audytu wzorniczego, który zakończy się opracowaniem strategii wzorniczej. Środki pozyskane w II etapie (do 3 mln zł) przedsiębiorstwo może zaś przeznaczyć na wprowadzenie rekomendacji w życie. Nabory wniosków rozpoczną się w maju - dla II etapu i w czerwcu - dla I etapu" - czytamy.
- 1
- 2
WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)
Nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy.