"Droga powiatowa przeszła odbiory techniczne. Dla mieszkańców oznacza to koniec uciążliwego objazdu" - powiedziała Magdalena Fritz.

Jak podała, przebudowany został 3,5-km odcinek drogi od cmentarza ewangelickiego w Międzyrzeczu do ronda z ul. Strumieńską w Rudzicy. Jezdnia została poszerzona do 6,5 m, a na całej jej długości powstał chodnik lub utwardzone pobocze. Uporządkowano odprowadzenie i zagospodarowanie wód opadowych z drogi. Powstało nowe oświetlenie. Dodatkowo każde przejście dla pieszych zostało doświetlone. Przy drodze zamontowano miernik prędkości.

"Przedsięwzięcie zamknęło się kwotą około 13,5 mln zł. Realizacja była możliwa, ponieważ udało nam się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - niespełna 5,8 mln zł. Dziękuję za dobrą współpracę i zrozumienie w gminie Jasienica. Musieliśmy bowiem w trakcie realizacji dopłacić z naszych budżetów do robót kolejne prawie 2 mln zł, co było związane m.in. z szalejącą inflacją i skutkami wojny w Ukrainie. Gmina i powiat solidarnie po połowie złożyły się na wkład własny" - powiedział starosta bielski Andrzej Płonka.

Przebudowa trwała od jesieni 2021 roku.

Powiat bielski obejmuje 10 gmin położonych wokół Bielska-Białej. Mieszka w nich blisko 160 tys. osób.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl