Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk poinformował, że środowisko Agrounii będzie startowało w wyborach parlamentarnych z Koalicją Obywatelską. Lider Agrounii Michał Kołodziejczak podkreślił, że decyzja o wspólnym starcie z KO nie była łatwa, ale - jak mówił - "musimy pokazać, że mimo różnych spojrzeń patrzymy w jedną stronę - przyszłości Polski silnej, bogatej i budowanej razem".

"To było do przewidzenia" - skomentował Telus. "Kołodziejczakowi nie zależy na rolnikach, na interesie polskiego rolnictwa, tylko na tym, żeby dostać się do Sejmu i to właśnie pokazał ten gest. Poszedł tam dla własnych ambicji" - dodał.

"On zdradził tych wszystkich, którzy go popierali. Myślę, że ci, którzy weszli z nim do ministerstwa, dzisiaj zastanawiają się, co oni zrobili" - ocenił. Jego zdaniem Kołodziejczakowi zależało tylko na własnych interesach, a decyzja Donalda Tuska ma być ukłonem w stronę wsi, ale "jest to tylko gra polityczna".

Wspomniał także słowa Kołodziejczaka kierowane do Prawa i Sprawiedliwości. "Powiedział: pokłóciliście nas z Rosją - to jego dokładne słowa. Mówił też, że PiS zaczęło wyprowadzać Polskę z Unii Europejskiej. To pokazuje, że ktoś za tym stoi. Po dzisiejszej decyzji widać jak na dłoni, o co chodziło" - powiedział.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl