"Z uwagi na konieczność zawężenia jezdni do jednego pasa ruchem wahadłowym sterowała będzie świetlna sygnalizacja drogowa. Utrudnienia związane są z koniecznością wykonania robót ziemnych i warstw konstrukcyjnych nawierzchni na poszerzeniu korpusu drogi pod nowo projektowany dojazd do ronda w Czańcu od strony Bielska-Białej" - wskazali drogowcy.

Budowa ronda w ciągu drogi krajowej 52 w Czańcu trwa od jesieni ubiegłego roku. Zakończyć się ma w sierpniu bieżącego roku. Katowicki oddział GDDKiA podał, że inwestycja ma kosztować ponad 12 mln zł. Realizuje ją Eurovia Polska. Obecnie zaawansowanie prac wynosi prawie 30 procent.

Inwestycja obejmuje rozbudowę skrzyżowania DK 52 z drogami powiatowymi Czaniec - Roczyny - Andrychów oraz Czaniec - Porąbka. Powstaje rondo, a nawierzchnia drogi krajowej zostanie dostosowana do przenoszenia obciążeń 11,5 tony na oś. Inwestycja obejmuje też m.in. przebudowę zatok autobusowych i zjazdów do posesji, budowę ciągów pieszych i rowerowych, systemu odwodnienia drogi oraz wygrodzeń dla pieszych i barier ochronnych.

Droga krajowa 52 od granicy z Czechami w Cieszynie do węzła w Głogoczowie jest jednym z najruchliwszych szlaków na południu Polski. Przebiega m.in. przez Bielsko-Białą, Kęty, Andrychów, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl