• Strzały do ludzi padły na terenie fabryki Mercedes-Benz w Sindelfingen.
  • Werk 56, w której produkowany jest Mercedes Klasy S i Maybach, to jedna z nowych hal koncernu. 
  • Niemiecka policja potwierdziła, że zatrzymała 53-letniego mężczyznę.

Zdarzenie miało miejsce w fabryce, która zatrudnia ponad 35 tys. pracowników. Sindelfingen jest położone w dzielnicy Böblingen, niedaleko Stuttgartu.

Jak przekazała lokalna policja, około godziny 7:45 na salę wszedł 53-letni mężczyzna i zastrzelił dwie osoby. Jak przekazuje biuro prasowe Mercedesa, byli to pracownicy zewnętrznego dostawcy usług. Napastnika obezwładnili ochroniarze zakładu i przekazali go policji. Pracownicy po zgłoszeniu zdarzenia policji zostali ewakuowani, mają zapewnione wsparcie policji i personelu pomocniczego firmy.

Motyw sprawcy jest na razie nieznany, a obecnie w fabryce jest już bezpiecznie. Firma wydała oświadczenie, w którym pisze o głębokim szoku i zasmuceniu z powodu zdarzenia w Sindelfingen. W komunikacie potwierdzono wiek i liczbę ofiar oraz aresztowanie sprawcy. - Nasze myśli są z ofiarami, ich rodzinami i wszystkimi współpracownikami na miejscu - przekazało szefostwo Mercedes-Benz.

Werk 56 - nowoczesny kompleks Mercedesa pod Stuttgartem

Otwarta w 2020  roku fabryka skupia się głównie na produkcji nowoczesnych generacji samochodów elektrycznych i części dla marek Mercedes-Benz.

Fabryka "zatrudnia" niemal pół tysiąca robotów AGV, a w produkcji pomaga cyfrowy ekosystem połączony siecią 5G.

Według przemyslprzyszlosci.gov.pl projektowanie i budowa Werk 56 kosztowała 730 milionów euro. Dzięki opracowanej wielostronnie strategii przyszłości w Sindelfingen rozwijany jest przemysł 4.0, cyfryzacja i ergonomia oraz podstawy dla najnowocześniejszej produkcji motoryzacyjnej na świecie.

Werk 56 to także siedziba produkcyjna nowej Klasy S oraz elektrycznego EQS, gdzie zatrudnienie znalazło 1500 osób (cały kompleks obsługuje 35 tysięcy pracowników). Poza tym w fabryce produkowane są Mercedesa-Maybacha, Mercedesa GLC, Mercedesa-AMG GT (4-drzwiowe Coupe) oraz Mercedes CLS, którego produkcja jest wygaszana.

* źródło: moto.rp.pl, presseportal.de

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl