Veolia buduje w Lidzbarku Warmińskim system ciepłowniczy, który ma zredukować zużycie węgla. W przesłanym PAP komunikacie spółka poinformowała, że w czwartek oddano do użytku kotłownię gazową o mocy 2,8 MW oraz infrastrukturę dla układu wysokosprawnej, niskoemisyjnej kogeneracji gazowej o mocy 1 MW. "Efektem funkcjonowania nowej instalacji będzie ograniczenie zużycia węgla o 19 proc. w ciągu roku oraz roczne zmniejszenie emisji CO2 o 6,6 proc." - podano.

Nowa instalacja obejmuje kocioł gazowy o mocy 2,8 MW oraz system kogeneracji z silnikiem o mocy 1 MW wraz ze stacją regazyfikacji LNG. "Efektem jej uruchomienia będzie redukcja zużycia węgla o 1872 tony rocznie, co przyczyni się do zmniejszenia rocznej emisji CO2 o 1343 tony" - czytamy w komunikacie. Spółka buduje też w mieście pilotażową instalację ciepłowniczą, która pod koniec roku ma ogrzewać jedno z osiedli w mieście w 90 proc. energią odnawialną.

Lidzbark Warmiński chce być miastem uzdrowiskowym i podejmuje proekologiczne działania, które mają temu sprzyjać. Autobusy komunikacji publicznej są bezpłatne, zasilane energią elektryczną. W mieście posadzono wiele drzew, a tereny przy rzece Łynie zagospodarowano na park.

Veolia, poprzez swoje spółki zależne, jest obecna w 60 miastach w Polsce. Jest właścicielem 60 ciepłowni, dwóch elektrociepłowni i sześciu silników kogeneracyjnych.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl