Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na VI kosztuje na NYMEX w Nowym Jorku 69,83 USD, niżej o 0,30 proc. To już 4. spadkowa sesja dla WTI - najdłuższa taka seria zniżek od września 2022 r.

Ropa Brent na ICE w dostawach na VII wyceniana jest po 73,78 USD za baryłkę, niżej o 0,38 proc.

Inwestorzy niepokoją się sytuacją w gospodarce USA w związku z trwającymi tam rozmowami, które mają zapobiec niewypłacalności Stanów Zjednoczonych.

Prezydent USA Joe Biden i przewodniczący Izby reprezentantów Kongresu mają wznowić rozmowy na temat pułapu zadłużenia we wtorek.

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała, ze jej departamentowi może już 1 czerwca lub w następnych tygodniach zabraknąć funduszy.

Inwestorzy będą w uwagą analizować dane makro z Chin, które zostaną opublikowane w tym tygodniu, w poszukiwaniu wskazówek na temat ożywienia w gospodarce tego kraju, które wydaje się nierównomierne.

"Nastroje na rynku ropy naftowej pozostają negatywne przy utrzymujących się niepewnych perspektywach popytu i obawach o pułap zadłużenia USA" - wymienia Warren Patterson, szef strategii surowcowej w ING Groep NV.

"Rynek może wyczekiwać korekt dotyczących globalnego popytu na ropę, które mogą się pojawić się porcie Międzynarodowej Agencji Energii (MAE)" - dodaje.

Comiesięczny raport MAE dotyczący globalnych rynków ropy ma się ukazać we wtorek.

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl