• Wizz Air przekazał we wtorek, że połączenie zostanie uruchomione od 31 października.
  • Samoloty będą latać na niej dwa razy w tygodniu - we wtorki i w soboty.
  • Nowy samolot w bazie pozwoli też - jak dodano - na zwiększenie częstotliwości lotów na 13 trasach z Warszawy.

"Wraz z kolejnym samolotem w bazie w Warszawie, flota będzie składać się z 11 maszyn. Pozwoli to na zwiększenie liczby tras ze stolicy do 58, wliczając uruchomienie połączenia do Agadiru. Ponadto, dodatkowa przepustowość umożliwi podwyższenie częstotliwości lotów z bazy do Alicante, Barcelony, Bazylei, Brukseli Charleroi, Kopenhagi, Eindhoven, Malagi, Mediolanu Bergamo, Nicei, Oslo Sandefjord Torp, Rzymu, na Teneryfę i do Walencji" - wyjaśniono.

"Cieszymy się, że rozwijamy się w Warszawie, czym udowadniamy nasze zaangażowanie w stolicy Polski, gdzie spodziewamy się zostać tego lata numerem jeden wśród przewoźników ultraniskokosztowych - pod względem liczby miejsc, gdzie dodajemy kolejny samolot zaledwie kilka miesięcy po ogłoszeniu dodania poprzedniego" - podkreślił, cytowany w komunikacie, Evelin Jeckel z Wizz Air.

Wizz Air to węgierski niskokosztowy przewoźnik lotniczy. Z Polski oferuje on 173 trasy do 27 krajów. W Warszawie linia lotnicza operuje z Lotniska Chopina. Przewoźnik jest notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod oznaczeniem WIZZ.

 

Atrakcyjne lokale w galeriach handlowych i centrach miast - zobacz oferty na PropertyStock.pl