Briju to istniejąca od 2011 r. ogólnopolska marka biżuteryjna z siecią ponad 70 salonów jubilerskich.  W 2016 r. chwaliła się przychodami w wysokości 683 mln zł i zyskiem netto przekraczającym 22 mln zł. Potem jej kondycja się pogorszyła, w związku z czym zmieniła nazwę na Interma Trade. Obecnie spółka jest w likwidacji.

Sprawę prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie. Zdaniem śledczych, wyłudzenia VAT z udziałem spółki miały miejsce w 2016 r. Wśród podejrzanych są m.in. ówczesny prezes i wiceprezes spółki.

Z ustaleń Business Insider Polska wynika, że w ubiegłym tygodniu na polecenie prokuratury funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali siedem osób. Postawiono im m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która obracając złotem za pośrednictwem notowanej na giełdzie spółki Briju wyłudziła ponad 34 mln zł od stycznia do połowy listopada 2016 r.

 

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl