Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratur Regionalnej we Wrocławiu Katarzyna Bylicka, oprócz byłych prezesów zarządu Gant Development zarzuty postawiono też byłej dyrektor finansowej Gant Development Luizie B. oraz powiązanej z nimi kapitałowo Danucie K.

Wszyscy podejrzani zostali zatrzymani w poniedziałek. "Zatrzymanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw polegających na udziale w zorganizowanej grupie przestępczej, wyrządzeniu Gant Development szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, oszustwie w zakresie mienia wielkiej wartości na szkodę wierzycieli, w tym obligatariuszy Gant Development polegającym na wprowadzeniu ich i innych uczestników obrotu gospodarczego w błąd co do wartości aktywów spółki i przestawianiu nieprawdziwych danych w sprawozdaniach finansowych Grupy Kapitałowej Gant Development" - przekazała rzecznika. Podejrzani usłyszeli też zarzuty prania brudnych pieniędzy.

Prok. Bylicka dodała, że członkowie grupy podejrzanie są o wyprowadzenie z Grupy Kapitałowej Gant Development blisko 650 mln zł.

Prokuratura skierowała do sądu wnioski o areszt wobec podejrzanych.

Spółka Gant Development zrealizowała kilkanaście inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych, w tym zmodernizowane i otwarte w 2008 roku Centrum Handlowe Marino we Wrocławiu.

Najciekawsze biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe oraz biura serwisowane na sprzedaż lub do wynajęcia. Zobacz oferty na PropertyStock.pl